Strona główna » 7 chińskich firm na liście najmądrzejszych przedsiębiorstw wg. MIT

7 chińskich firm na liście najmądrzejszych przedsiębiorstw wg. MIT

przez Piotr Chodak

Instytut Technologii w Massachusett  (MIT) opublikował niedawno ranking 50 najmądrzejszych przedsiębiorstw. Na liście znalazło się aż 7 firm z Chin.

Coroczny ranking

MIT publikuje swoją listę każdego roku. To właśnie tam znaleźć można takie marki jak SpaceX Elona Muska, który porównywany jest do filmowego Iron Mana, Facebook czy Apple. Zestawienie powstaje w celu promowania innowacji, które rozwijają dzisiejszy biznes globalny.

Made in China

W rankingu znaleźć można 7 firm z Chin. Są to: iFlytek (pozycja 6), Tencent (pozycja 8), Face++ (pozycja  11), DJI (pozycja  25), Alibaba (pozycja  41), Ant Financial (pozycja  49) oraz Baidu (pozycja  50).

Firma iFlytek to przedsiębiorstwo zajmujące się sztuczną inteligencją, a konkretnie skupia się na systemach rozpoznawających mowę. Usługa porównywana do Siri działa nie tylko w technologii mobilnej, ale również rozwija się w motoryzacji, nieruchomości, czy edukacji. Co ciekawe, firma iFlytek pojawiła się w rankingu po raz pierwszy.

Kolejną premierę odnotowała firma Face++, która zajmuje się systemami rozpoznawania twarzy. To właśnie rozwiązania tego przedsiębiorstwa wykorzystują płatności Alipay czy popularna aplikacja Meitu.

Jak widać coraz więcej chińskich firm zmienia sposób myślenia o Made in China. Innowacje zaczynają kształtować w Chinach nową rzeczywistość.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej