Strona główna » Atrakcje turystyczne w Chinach – 5 miejsc wartych zobaczenia

Atrakcje turystyczne w Chinach – 5 miejsc wartych zobaczenia

przez Piotr Chodak

Atrakcje turystyczne w Chinach to wątek na nie jedną książkę. Pekin, Szanghaj, Terakotowa Armia w Xi’an i wiele więcej. Od czegoś jednak warto zacząć. Jestem pewien, że ta lista Ci w tym pomoże.

Chiński transport bardzo szybko się rozwija, więc zwiedzanie tego kraju jest coraz łatwiejsze. Chyba, że odwiedzacie Państwo Środka w czasie świątecznych dni wolnych. Wtedy nawet na Wielkim Murze robi się ciasno. Zaplanuj sobie atrakcje turystyczne w Chinach już przed wyjazdem. Może sprawdź 5, które dla Ciebie przygotowałem.

Wielki Mur

Kiedy zwiedzałem Wielki Mur, pewien Chińczyk powiedział mi dwa zdania. Ten kto nie wspinał się na Wielki Mur, nie widział Chin. Ten kto tego nie zrobił, nie może nazywać się mężczyzną. Musiało mi chyba źle iść, skoro mnie tak motywował.

Wielki Mur
Wielki Mur i moje próby zrobienia selfie

Fortyfikacja obronna, która pochłonęła wiele ofiar podczas budowy, skrywa wiele tajemnic. Ten jeden z siedmiu cudów świata wije się jak smok przez góry, a jego koniec dociera do brzegu wdzierając się w morze.

Najpopularniejszy odcinek Wielkiego Muru to Badaling. Widok z góry jest niesamowity, ale wejście, szczególnie na trudniejszych odcinkach, wymaga dobrego samozaparcia i uczy pokory.

Zobacz film o ciekawostkach związanych z Wielkim Murem

Zakazane Miasto

Znane na całym świecie Zakazane Miasto powstało w latach 1406 – 1420. W tym samym czasie powstał Plac Tian’anmen.

Zakazane Miasto
Zakazane Miasto

Budowało go 1 mln robotników, a zwiedzenie tego miejsca zajmie Ci co najmniej 2-3 godziny. To największy pałac cesarski na świcie. Zakazane Miasto było domem dla 24 cesarzy, a na jego terenie znajduje się 980 budynków.

Każdego roku odwiedza go 14 milionów turystów, co daje nawet do 80 000 dziennie.

Podczas zwiedzania tej atrakcji turystycznej, warto zobaczyć:

  • Mosty Złotej Rzeki z białego marmuru
  • Sala bankietowa cesarza
  • Sala Najwyższej Harmonii
  • Muzeum Pałacowe
  • Plac Niebiańskiego Spokoju
  • Świątynia Nieba

Rzeka Li w Guilin

W Polsce bardzo popularny jest spływ Dunajcem. W Chinach czeka na nas rzeka Li. Krystaliczna woda, skalne rośliny i zielone góry. To wszystko znajdziecie w mieście Guilin.

5 najlepiej ocenianych atrakcji turystycznych w Chinach, rzeka Li

Rejs rzeką trwa około 4 godzin i pozwala cieszyć się pięknym krajobrazem. Na statku czeka na was posiłek i możecie przechować bagaż. Tak bardzo innym, spokojnym, w porównaniu z Szanghajem czy Pekinem, które tętnią życiem do późnych godzin wieczornych.

Kamienny las Shilin

Kamienny las liczy sobie 270 milionów lat. Wiekowe skały wznoszą się pionowo na dużą wysokość. Przez te wszystkie lata powstał labirynt, w którym można się zgubić. Na terenie kamiennego lasu Shilin znajdują się jaskienie, stawy, wodospady, jezioro z wyspą, a nawet podziemna rzeka.

Kamienny las Shilin
Kamienny las Shilin

UNESCO wpisał to miejsce na Listę Światowego Dziedzictwa jako krajobraz krasowy w klimacie subtropikalnym.

Wodospad Huangguoshu w Kuejczou (Guizhou)

Wodospad Huangguoshu, zwany po chińsku 贵州 黄果树 瀑布 , co oznacza, że ​​„żółte drzewo owocowe”. Jest największym wodospadem w Azji. Składa się z 18 wodospadów na powierzchni i 4 podziemnych. Największy z wodospadów ma 68 m wysokości i 67 m szerokości.

Wodospad Huangguoshu w Kuejczou
Wodospad Huangguoshu w Kuejczou

Najlepiej odwiedzić to miejsce latem. To właśnie wtedy przez wodospad przepływa nawet 700 metrów sześciennych na sekundę. Z Pekinu i Kantonu dostaniesz się tam bezpośrednim lotem.

Atrakcje turystyczne w Chinach

Powyższe pięć atrakcji to tylko mała cząstka tego, co warto zobaczyć w Chinach. Z uwagi na swą wielkość, kraj ten posiada nie tylko tropikalne atrakcje jak wyspa Hajnan (Chińskie Hawaje), ale również co roku odbywa się Festiwal Rzeźb Lodowych w Harbinie.

Daj znać w komentarzu, co Tobie najbardziej się podobało w Chinach. Może ten pierwszy raz dopiero przed Tobą? Wspaniale! Czekam na zdjęcia po powrocie do Polski.

Znasz kogoś, kto właśnie planuje swoje wakacje? Podeślij ten artykuł, może się przyda.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej