Strona główna » Barack Obama i jego nietypowe spotkanie

Barack Obama i jego nietypowe spotkanie

przez Piotr Chodak

Barack Obama jako prezydent Stanów Zjednoczonych był głównie uczestnikiem spotkań na szczeblu politycznym. Kiedy odwiedzał Chiny, rozmawiał z Xi Jinpingiem o ochronie środowiska, sytuacji na Morzu Południowochińskim i innych tematach z obszaru geopolityki.

Tym razem jednak Barack Obama odbył w Pekinie nietypowe spotkanie. Rozmawiał z Liu Cixin, chińskim autorem książek Sci-Fi.

28 listopada był prezydent Stanów Zjednoczonych uczestniczył w Światowym Szczycie Edukacyjnym w stolicy Chin. Tak, spotkał się z Xi Jinpingiem (ciekawe co na to Donald Trump), ale nie mógł odmówić sobie jeszcze jednej rozmowy.

To właśnie chiński autor książek Sci-Fi, Liu Cixin był jego drugim rozmówcą. Podobno rozmawiali o jego najnowszej książce.

Barack Obama znany jest ze swojego zamiłowania do tego gatunku literatury. Gustuje również w fantastazy. Prezydent nie ukrywał, że trylogia (Three-Body Problem) Liu Cixin wywarła na niego ogromny wpływ.

Obama otrzymał później The Wandering Earth, zbiór krótkich opowieści autora. To na prawdę niezwykłe, kiedy niegdyś jedna z najważniejszych osób na świecie, zabiega o spotkanie ze swoim idolem.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej