Strona główna » Chińczycy poruszeni po premierze filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Chińczycy poruszeni po premierze filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

przez Piotr Chodak

W China Film Archive rozpoczęła się 3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki. Jak przystało na otwarcie, chińska widownia mogła premierowo zobaczyć „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” oraz skonfrontować swoje wrażenia z odtwórcą głównej roli – Maciejem Zakościelnym.

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film opowiadający o losach polskich pilotów, którzy z wyjątkowym poświęceniem ale i skutecznością walczyli podczas II wojny światowej broniąc przed nazistami Anglię.  W filmie nie brakuje pojedynków powietrznych polskiego dywizjonu. Chińska widownia skorzystała z możliwości zadawania pytań, polskiemu aktorowi, Maciejowi Zakościelnemu.

Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny

Widzowie zauważyli podobieństwo pomiędzy polską a chińską historią. Wspomniano postać Witolda Urbanowicza, asa polskiego lotnictwa, który zasłużył się w dziejach Chin podczas walk z Japonią.

Chińska telewizja CCTV przeprowadziła wywiad z obecnym na pokazie Maciejem Zakościelnym. Zwrócono uwagę na duże zasługi dla festiwalu, jako platformy pomagającej wzajemnie zrozumieć obie kultury.

Wywiad dla CCTV

Wywiad dla CCTV

3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki

Tegoroczna edycja będzie gościć w: Pekinie, Hangzhou, Chengdu, Szanghaju, Jinan, Nankinie, Shenzen i Changshy. Wydarzenie nagłośnione zostało przez narodowe i lokalne chińskie media. W Festiwalu uczestniczą również chińscy artyści i eksperci z różnych dziedzin.

3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki

3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki

3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach została objęta Honorowym Patronatem przez Prezesa Rady Ministrów RP, Marszałka Senatu RP oraz Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.kregisztuki.pl


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej