Strona główna » Chińska aplikacja randkowa zamknięta, ponieważ kobiety okazały się robotami

Chińska aplikacja randkowa zamknięta, ponieważ kobiety okazały się robotami

przez Piotr Chodak

To nie początek filmu sci-fi, a prawdziwa sytuacja. Chińska aplikacja randkowa posiadała konta kobiet, które okazały się robotami.

Mężczyźni myśląc, że wymieniają się wiadomościami w prawdziwymi kobietami, w rzeczywistości rozmawiali z dobrze zaprojektowanymi robotami. Chińska aplikacja randkowa okazała się pułapką.

Według gazety Modern Express, policja zamknęła aplikacje mobilne powiązane z 21 firmami i aresztowała ponad 600 podejrzanych działających w 13 prowincjach, po tym, jak odkryto, że wiadomości od niektórych kobiet były automatycznie generowane przez programy komputerowe.

Samo śledztwo trwało od sierpnia 2017 roku. Wszystko zaczęło się od wyjaśnienia niezasadnych pobrań opłat za materiały dla dorosłych. Jak się szybko okazało, rzeczywistość zaskoczyła policjantów.

Boty (programy komputerowe) naciągały mężczyzn do ponoszenia kosztów za drobne prezenty.  Dziesiątki tysięcy mężczyzn zostało naciągniętych na łączną kwotę miliarda juanów (około 500 milionów zł). To niebagatelna kwota.

Choć poszkodowani nie mają dobrego humoru, to media społecznościowe pełne są prześmiewczych komentarzy. Jeden z internautów w serwisie Sina Weibo:

Wygląda na to, że w końcu sztuczna inteligencja wyprzedziła ludzką.

Jak tu się z takim stwierdzeniem nie zgodzić? 🙂

Komentarze

Może Ci się spodobać

2 komentarze

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej