fbpx
Strona główna » Chiński smok nadal potężny

Chiński smok nadal potężny

przez Piotr Chodak

Mam przyjemność zaprezentować raport banku HSBC oraz GrantThorton dot. Chin ich polityki zagranicznej i relacji Polska – Państwo Środka. Chińska gospodarka spowolniła, ale nadal jest jednym z najbardziej perspektywicznych miejsc na biznesowej mapie świata. Z uwagi na zmiany zachodzące w Państwie Środka, rynek ten jest obecnie nawet bardziej atrakcyjny niż kiedykolwiek.

Niezależni eksperci dobrze oceniają perspektywy dalszej współpracy handlowej między Polską a Chinami. Np. wiodący brytyjski ośrodek analityczny Oxford Economics przewiduje, że Chiny będą zajmowały piąte miejsce wśród najszybciej rozwijających się rynków eksportowych Polski, ze średnim rocznym tempem wzrostu na poziomie 11 proc. do 2020 roku. Rósł będzie również import z Chin, w tempie 9 proc. rocznie w tym samym okresie.

Raport znajdziecie tutaj.


hsbc

HSBC Bank Polska S.A. jest częścią Grupy HSBC. Grupa HSBC obsługuje klientów na całym świecie za pośrednictwem 6000 placówek zlokalizowanych w 71 krajach i terytoriach Europy, regionu Azji i Pacyfiku, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Z aktywami o wartości 2 595 miliardów USD na dzień 31 marca 2016 roku, HSBC jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych. W Polsce koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych.

GrantThorton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie ponad 2 600 partnerów oraz 31 000 pracowników Grant Thornton dostępne są dla klientów w ponad 110 krajach. Grant Thornton International Ltd. (GTI) zrzesza firmy księgowe i doradcze, oferujące usługi poświadczające, doradztwa podatkowego, a także udzielające specjalistycznych porad dla przedsiębiorców prywatnych i jednostek interesu publicznego. W Polsce działa od 20 lat. Ponad 300-osobowy zespół oraz obecność w kluczowych aglomeracjach (Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław i Kraków) zapewniają firmie bliski kontakt z klientami oraz umożliwiają realizację wymagających projektów w obszarze usług audytorskich, doradztwa podatkowego, doradztwa gospodarczego, prawnego oraz outsourcingu rachunkowości, kadr i płac bez względu na wielkość, rodzaj i lokalizację biznesu klienta. Klienci firmy to ponad 1000 podmiotów, w tym kilkadziesiąt spółek notowanych na GPW oraz firmy z top 500 największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju. Grant Thornton jest wyłącznym partnerem Grant Thornton International w Polsce.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej