Strona główna » Chińskie rasy psów, które skradną Twoje serce TOP 10

Chińskie rasy psów, które skradną Twoje serce TOP 10

przez Piotr Chodak

Chińskie rasy psów uwielbiane są na całym świecie. Oto lista 10 ras z Chin.

Obecnie w Polsce można kupić prawie każdego psa. Ale kilka popularnych ras psów wywodzi się z Chin. Pewnie od razu myślicie o Chow Chow? Poznaj chińskie rasy psów.

Chińskie rasy psów, o których poniżej:

  1. Pekińczyk
  2. Mops
  3. Shih Tzu
  4. Chiński imperialny
  5. Shar Pei
  6. Chiński grzywacz
  7. Xiasi Quan
  8. Kunming
  9. Chow Chow
  10. Chiński Chongqing

Pekińczyk

Pekińczyk
Pekińczyk

Te małe szczenięta były zwierzętami domowymi członków chińskiej rodziny cesarskiej. W latach 60. XIX wieku Brytyjczycy sprowadzili psy do Anglii i wprowadzili je na cały świat zachodni. Chińska legenda mówi, że te psy są skurczonymi lwami, ponieważ są bardzo energiczne jak na swój rozmiar.

Mops

Mops
Mops

Uległy mops nie istniałby bez Chińczyków. Rasa pochodzi z czasów dynastii Han. Były psami dla cesarzy i żyły w fantazyjnych kwaterach strzeżonych przez żołnierzy.

Shih Tzu

Shih Tzu
Shih Tzu

W języku mandaryńskim „shih tzu” oznacza „małego lwa”. Uważa się, że rasa pochodzi z Tybetu i przywieziono ją do Chin w prezencie dla rodziny cesarskiej. Następnie została skrzyżowana z pekińczykiem lub mopsem, aby ostatecznie powstał Shih Tzu.

Chiński imperialny

Chiński imperialny
Chiński imperialny

Chiński pies imperialny ściśle związany z Shih Tzu jest uważany przez wielu za odrębną rasę chińską. Jak sama nazwa wskazuje, był to kolejny mały pies trzymany przez chińskie dynastie.

Shar Pei

Shar Pei
Shar Pei

Ich charakterystyczne zmarszczki są spowodowane zaburzeniem dziedzicznym. Wytwarzają tyle kwasu hialuronowego, że powoduje głębokie zagniecenia w ich skórze.

Chiński grzywacz

Chiński Grzywacz
Chiński grzywacz

Psy z futrem nazywane są prochowcami i uważa się, że początek tej rasy leży w Afryce. Kiedy Chińczycy je dostali, wyhodowali jako miniaturowe grzywacze, które znamy dzisiaj.

Xiasi Quan

Xiasi Quan
Xiasi Quan

W przeciwieństwie do małych psów hodowanych dla rodziny cesarskiej, Xiasi Quan jest psem myśliwskim lub stróżującym. Psy te maja przynosić bogactwo do domu.

Kunming

Kunming
Kunming

Podobnie jak amerykańskie jednostki policyjne K9 wykorzystują owczarki niemieckie, policja w Hongkongu używa psów Kunming. Uważa się, że obie rasy są kuzynami, ponieważ wyglądają podobnie i mają podobne cechy osobowości.

Chow Chow

Chow Chow
Chow Chow

Chow Chow ma również głębokie zmarszczki na czole jak Shar Pei – ale Chow ma o wiele więcej włosów. Zgodnie z chińską legendą Chow Chow mają niebieskie języki, ponieważ lizały niebo podczas jego tworzenia. Te psy były również utrzymywane przez rodziny cesarskie.

Chiński Chongqing

Chongqing chiński
Chongqing chiński

Ta rasa (nazwana na cześć miasta Chongqing) ma niewielkie zmarszczki na twarzy, podobnie jak Shar Pei. To taki podpis dla wielu chińskich ras. Te psy są dość rzadkie we współczesnych Chinach, ale nadal istnieją na niektórych obszarach wiejskich.

Jak widać chińskie rasy psów są bardzo zróżnicowane. Przyznaj, czy znaliście więcej niż trzy rasy z opisanych powyżej.. Która jest Waszą ulubioną?


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz