Strona główna » CHINY to LUBIĘ zauważone w Chinach

CHINY to LUBIĘ zauważone w Chinach

przez Piotr Chodak

CHINY to LUBIĘ zauważone w Chinach przez Renmin Ribao (People Daily), czyli najważniejszą gazetę w Państwie Środka oraz agencję Xinhua. To jak do tej pory dla mnie największy sukces. Kiedy zaczynałem prowadzić CHtL nie myślałem nawet, że teoretycznie od 3 do 4 milionów osób.

W tekście  wspomniano o stronie jako przestrzeni, która buduje coraz lepsze relacje pomiędzy Polską a Chinami oraz pozwala przybliżyć Państwo Środka mieszkańcom naszego kraju. Co mnie niezwykle cieszy, napisano również o mnie podając nazwisko i stawiając za przykład osoby, która skutecznie buduje oraz przyczynia się do polepszania relacji pomiędzy naszymi krajami. Jestem z tej publikacji niezmiernie dumny. Nie spodziewałem się tak dużej niespodzianki. W takim razie wizyta Xi Jinpinga w Polsce była również i dla mnie owocna 😉


Oryginalny tekst dot. mnie i CHINY to LUBIĘ

波中民间交往有着非常深厚的群众基础。一位名叫肖达克的波兰小伙子在社交媒体上创办了“中国—我喜欢”公众账号,坚持撰写涉华报道,推送中国文化、历史、社会和波中交往动态,吸引了不少粉丝。一个个“肖达克”的存在,使波中友好关系一代代传承下去,并不断绽放出美丽的友谊之花”。Renmin Ribao

http://paper.people.com.cn/rmrb/html/2016-06/27/nw.D110000renmrb_20160627_2-02.htm

Xinhua

Xinhua

Największa agencja prasowa Xinhua napisała o mnie i mojej pracy na swoich serwisach. Publikacja pojawiła się w języku angielskim oraz chińskim. To kolejne źródło z Państwa Środka, które docenia moją kilkuletnią pracę.

Co ciekawe, również China Daily opisało mnie i moją pracę na łamach swojej gazety.

W tym roku, po raz kolejny czytelnicy CHINY to LUBIĘ otrzymali życzenia od Ambasadora ChRL w Polsce. Znajdziesz je tutaj.

Komentarze

Może Ci się spodobać

2 komentarze

Piotr 2 lipca 2016 - 21:18

Gratuluję 🙂 Bardzo się cieszę

CHINY to LUBIE 4 lipca 2016 - 08:01

Dziękuję

Zostaw komentarz