Strona główna » Drugi najwyższy drapacz chmur na świecie powstaje w Chinach

Drugi najwyższy drapacz chmur na świecie powstaje w Chinach

przez Piotr Chodak

W Shenzhen powstaje drugi najwyższy drapacz chmur na świecie, Shimao Shenzhen-Hong Kong International Centre. To kolejna tego typu konstrukcja w Chinach. W chińskich miastach znajdują się jedne z najwyższych drapaczy chmur na świecie, w tym 599-metrowy Ping An Finance Center w Shenzhen, centrum finansowe CTF Finance Center w Guangzhou o wysokości 530 metrów i wieża China Zun o wysokości 530 m w Pekinie (Beijing).

Nowy drapacz chmur z wysokością ponad 660 metrów może stać się drugim w kolejności budynkiem na świecie. Planowane otwarcie ma nastąpić w 2024 roku.

Wciąż nie znamy wielu danych, jednak China Daily podaje, że deweloper Shimao Group zainwestował już w projekt 7,5 miliarda dolarów. Budynek będzie posiadał ponad 3,4 miliona metrów kwadratowych powierzchni.

W Shimao Shenzhen-Hong Kong International Centre znajdować się mają apartamenty, biura, hotele, centra handlowe, szkoły międzynarodowe oraz centrum kongresowe.

Ta okazała budowla ma powstać w Shenzhen, mieście, które w 39 lat z małej wioski rybackiej zmieniło się nowoczesną metropolię z ponad 10 milionami mieszkańców.


Rekordowy drapacz chmur znajduje się w Dubaju. To 828- metrowy Burj Khalifa

 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej