Strona główna » Dzień dobry i dobranoc na sprzedaż

Dzień dobry i dobranoc na sprzedaż

przez Piotr Chodak

Jeżeli szukacie pomysłu na biznes, to koniecznie musicie sprawdzić Chiny. Tam zarabiać można na wszystkim. Czas na kolejny przykład ich pomysłowości.

Pewna kobieta mieszkająca w Kantonie zarabia w serwisie Taobao sprzedając życzenia dobrej nocy 5000 juanów. Dokładnie tak. Sprzedaje 'dobranoc’ i dobrze na tym zarabia.

Wen Biying sprzedaje wiadomości sms na dobranoc za 1 RMB. Pomysłowa dziewczyna, jak sama mówi, pochodzi z rodziny, gdzie rodzice bardzo chłodno zwracali się do swoich dzieci. Stwierdziła, że z pewnością znajdą się osoby, które tak jak ona, potrzebują dobrego słowa.

Wiadomości na dobranoc za każdym razem są inne i Wen Biying stara się również aby słowa przed snem był często poetyckie, dłuższe niż standardowe 'dobrej nocy’.

Biznes się powiększa i już teraz wysyła listy miłosne lub małe prezenty. Wszystko oczywiście płatne i dające klientom odrobinę otuchy, bliskości w ich codziennym życiu.

Wen nie wchodzi w bezpośrednie relacje z klientami i nie umawia się na prywatne czaty.

Następcy

Siłą rzeczy pojawiły się kolejne pomysły. Kobieta z Chengdu sprzedaje usługę budzenia.

Winnie

Winnie (takie przybrała imię)  mówi, że usługa skierowana jest do studentów i pracowników biurowych, którzy mogą mieć problemy z wyjściem z łóżka w godzinach porannych. Jej klientami są głównie ci, którzy zamówili usługę z ciekawości.

Koszt takiego połączenia to 5 RMB. W ciągu miesiąca udaje jej się sprzedać aż 400 połączeń. Winnie zatrudnia obecnie 10 osób, które oferują usługi budzenia w dzień i w nocy, a jej sklep internetowy otrzymał wiele dobrych opinii.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej