fbpx
Strona główna » Hajnan – rajska wyspa dostępna dla Polaków

Hajnan – rajska wyspa dostępna dla Polaków

przez Piotr Chodak

Hajnan to najdalej na południe wysunięta część terytorium Chin. Już to zdanie sprawia, że robi nam się cieplej i część z nas zaczyna sprawdzać ważność swojego paszportu. Jak dodam, że na wyspę mówi się chińskie Hawaje, to chętnych na spędzenie tam letnich wakacji jest jeszcze więcej. Po ostatniej decyzji rządu w Pekinie, taki wyjazd, będzie jeszcze łatwiejszy.

Podczas niedawno zakończonego Forum Boao, które odbyło się na Hajnan właśnie, Xi Jinping zapowiedział zmiany. Wyspa ma zostać przekształcona do 2020 roku w strefę wolnego handlu oraz obszar pilotażowy w pogłębianiu reform gospodarczych. Zaznaczył również, że równie istotna ma być budowa cywilizacji ekologicznej. Planowana jest budowa największego na świecie portu wolnocłowego.

Polacy oraz obywatele 58 innych krajów już od 1 maja będą mogli odwiedzać wyspę bez wizy i przebywać tam przez 30 dni.  Warunkiem skorzystania z nowych zasad jest wykupienie wycieczki na Hainan w akredytowanych agencjach turystycznych. Władze liczą w te sposób na znaczny wzrost turystyki.

Tropikalna wyspa do tej pory nie rozwijała się tak, jak oczekiwałyby tego władze, choć od lat 80. funkcjonuje jako specjalna strefa ekonomiczna Chin. Odbywały się tam również finały konkursów Miss World w latach 2003 – 2005.

Kolejną zachętą do odwiedzin ma być zezwolenie na niektóre rodzaje gier hazardowych. W ten sposób wyspa mogłaby konkurować z Makau.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej