Strona główna » Kobiety w kąpieli – RECENZJA

Kobiety w kąpieli – RECENZJA

przez Piotr Chodak

Właśnie skończyłem czytać powieść Tie Ning Kobiety w kąpieli. Każda kolejna strona tej książki wprowadzała mnie w skomplikowane życie bohaterek, które próbowały ułożyć sobie życie w otaczającej je rzeczywistości.

Tytuł doskonale oddaje sytuację, w której Tiao, Fan, Fei oraz Youyou się znalazły. Wieczna walka o świadome kreowanie swojego życia nie zawsze była udana, a otaczająca je rzeczywistość była bardzo często nieuchwytna i płynna jak woda.

Książka w doskonały sposób oddaje złożoność naszego życia. Małe sekrety oraz wielkie tajemnice, które wpływają na nieświadome tego bohaterki.

3dkwk

Tiao i Fan to dwie siostry, które pokierowały swoje życie w zupełnie inną stronę po wydarzeniu, które odcisnęło na nich piętno zdecydowanie bardziej niż na początku zdawały sobie z tego sprawę. W powieści znajdziemy również opisane życie ich przyjaciółek z lat szkolnych Fei i Youyou. Każda z tych postaci została bardzo dobrze przedstawiona, dzięki czemu zyskują one wiele wymiarów i nie da się je tak łatwo zaszufladkować.

Bogactwem tej książki jest również fakt, że losy bohaterek zostały wkomponowane w historię Chin. Mamy tam czasy rewolucji kulturalnej, ponowne otwarcie na świat oraz aktualne czasy, szybko rozwijających się Chin i osobistych karier obywateli Państwa Środka.

Z pewnością wiele kobiet znajdzie w bohaterkach emocje znane z ich własnego życia. Dla mężczyzny wiele sytuacji było nie zrozumiałych. Sam czytałem książkę starając się zrozumieć niejedno zachowanie bohaterek. Tym bardziej cenię tę książkę. Pozwoliła mi ona poznać jeszcze lepiej świat i sytuacje, które dzieją się nie tylko w Chinach. To powieść uniwersalna, dlatego zachęcam do jej przeczytania nie tylko fanów chińskiej literatury i Państwa Środka.

Jestem niezmiernie ciekaw Waszych opinii na temat bohaterek jak i samej książki. Piszcie jeżeli tak jak ja, przeczytaliście już całość.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej