Strona główna » LEGO buduje w Chinach. Na potęgę!

LEGO buduje w Chinach. Na potęgę!

przez Piotr Chodak

LEGO ogłosiło plany rozwoju na 2019 rok w Chinach. Duński producent klocków zna się na budowaniu, ale i na prowadzeniu biznesu. Planuje podwoić liczbę sklepów do 140 w 30 miastach.

Obecnie w Chinach LEGO posiada 60 sklepów. W większości prowadzą je lokalni partnerzy. Podczas targów zabawek w Norymberdze, dyrektor generalny firmy Niels B. Christiansen, zdradził agencji Reuters, że planowane jest otwarcie kolejnych 80 w samym 2019 roku.

LEGO to jednak nie same klocki. Owszem, planowane jest otwarcie trzeciego, flagowego sklepu w Pekinie, jednak duńska firma działa na kilku płaszczyznach. Już buduje się Legoland w Szanghaju (planowane otwarcie to 2022 rok), a kolejny ma powstać na wyspie Hajnan, w miejscowości Sanya.

Powstać ma również gra mobilna we współpracy z firmą Tencent, która znana jest nie tylko z WeChata, ale również gier, takich jak na przykład PUBG Mobile.

Rynek chiński, choć sprzedaje mniej niż 10 procent wszystkich klocków LEGO, wydaje się bardziej odporny na spadek sprzedaży niż na pozostałych rynkach w USA czy Europie.

Duński producent klocków walczy jak może o chińskie serca. Z tego też powodu, niedawno, wydał serię związaną z Chińskim Nowym Rokiem.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz