Strona główna » Netflix poszerza swoją ofertę o filmy w języku chińskim

Netflix poszerza swoją ofertę o filmy w języku chińskim

przez Piotr Chodak

Choć Netflix nie jest dostępny w Chinach, to coraz aktywniej poszerza swoją ofertę o filmy w języku chińskim. Chętnie oglądane są one na Tajwanie, ale i w Polsce można było oglądać film Wędrująca ziemia.

Tym razem lider rynku VOD podał datę pierwszych trzech oryginalnych chińskojęzycznych seriali. Thiller kryminalny Nowhere Man pojawi się już 31 października 2019 roku.

Serial w języku chińskim w reżyserii DJ Chena opowiada historię gangstera z celi śmierci, który wychodzi z więzienia, aby chronić swoją rodzinę po serii nadprzyrodzonych doświadczeń. Serial wyprodukowano na Tajwanie i występują w nim lokalne gwiazdy – Alyssa Chia, Mavis Fan i Joseph Chang.

Jest thiller, to jest i komedia

Na Tajwanie produkowana jest także komedia akcji Triad Princess, wyreżyserowana przez Neala Wu, której transmisja rozpocznie się 6 grudnia. Eugenie Liu występuje jako córka członka mafii, który nie chce podjąć pracy jako ochroniarz słynnego aktorka.

Ogłoszenie premiery oryginalnego serialu Netflix – Księżniczka Mafii, w języku chińskim

Trzeci serial, wyprodukowany w Malezji, to thriller The Ghost Bride, którego akcja rozgrywa się w latach 90. XIX wieku w Malakce, a transmisja rozpocznie się w styczniu 2020 r. Serial w reżyserii Ho Yuhanga. Występują w nim Wu Kang Jen, Huang Peijia, Ludi Lin i Tian Tze Kuang.

Fabuła opowiada o kobiecie zmuszanej przez rodziców do poślubienia zmarłego syna zamożnej rodziny, co spłaci ich dług, ale uwięzi ją w wiecznym zjednoczeniu z zaświatami. Nieźle co?

Chińskojęzyczne produkcje popularne są nie tylko na Tajwanie, ale i w całej Azji Południowo-Wschodniej

Netflix nabył również prawa do filmów w języku chińskim, w tym Cities Of Last Things , Dear Ex , Green Door i The Wandering Earth , a także seriale, w tym The Rise Of Phoenixes i Meteor Garden.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz