Strona główna » Netflix udostępni chiński serial animowany „Scissors Seven”

Netflix udostępni chiński serial animowany „Scissors Seven”

przez Piotr Chodak

Scissors Seven to chiński serial animowany, którego drugi sezon pojawi się na Netflixie 10 stycznia 2020 roku. Dostępny będzie w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim i japońskim. Dostępny będzie w 190 krajach.

Serial opowiada o przygodach Wu Liuqi, który próbuje odzyskać pamieć po wypadku. W międzyczasie walczy z uprzedzeniami i nienawiścią. Pomaga nie tylko sobie, alei innym.

„Byliśmy pod wrażeniem jakości produkcji Scissor Seven, a także jej unikalnego stylu opowiadania historii, który naszym zdaniem będzie rezonować i pokochają nasi fani animacji na całym świecie. Warto zauważyć, że serial to jedyny chiński tytuł, który otrzymał nominację w kategorii „serial telewizyjny” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy w 2018 r.

John Derderian, dyrektor ds. treści dla serwisu Netflix

Serial animowany jest komedią, ale część humoru oparta jest na języku chińskim. To stanowiło wyzwanie dla tłumaczy. Wymagało to wprowadzenia pewnych korekt, aby żarty mogły zrozumieć również osoby, nie znające tego języka.

plakat Scissors Seven

Jak podaje John Derderian, Netflix zainteresował się animacją, ponieważ Scissor Seven przedstawia charakterystyczne elementy chińskiej kultury. Miłość do życia jest jednak uniwersalną cechą, stąd brak obaw amerykańskiej firmy, o zrozumienie serialu przez międzynarodową widownię.

Netflix poszerza swoją ofertę o filmy w języku chińskim


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej