Strona główna » Nowy chiński lek na Alzheimera przechodzi badania w skali globalnej

Nowy chiński lek na Alzheimera przechodzi badania w skali globalnej

przez Piotr Chodak

Podany doustnie lek na Alzheimera (GV-971) zostanie przetestowany w 200 ośrodkach klinicznych w Ameryce Północnej, Unii Europejskiej, Europie Wschodniej, regionie Azji i Pacyfiku oraz w innych miejscach.

Innowacyjny chiński lek na Alzheimera, wyekstrahowany z brązowych alg. W tym roku przebada się go klinicznie z udziałem 2000 pacjentów na świecie. Tak podaje Green Valley Pharmaceutical Company, jeden ze współtwórców leku.

Badania trwały 22 lata

Jak poinformował agencja informacyjna Xinhua, Green Valley Pharmaceutical zakończy globalne badania kliniczne w 2024 r. Wtedy też złoży wniosek o nowy lek do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz Europejskiej Agencji Leków w 2025 r.

GV-971 został opracowany wspólnie przez Shanghai Institute of Materia Medica w ramach Chińskiej Akademii Nauk (CAS), Ocean University of China i Green Valley.

W Chinach lek na Alzheimera już dopuszczony

Wyniki badania działania leku opublikowano w międzynarodowym czasopiśmie Cell Research we wrześniu 2019 r.. Lek działa poprzez modyfikację bakterii jelitowych, aby ostatecznie zmniejszyć zapalenie mózgu u myszy genetycznie zmodyfikowanych pod kątem choroby.

Lek zatwierdzono do obrotu w listopadzie ubiegłego roku przez chińską krajową administrację ds. produktów medycznych. Urząd twierdzi, że ​​GV-971 „może poprawić funkcje poznawcze u pacjentów z łagodną i umiarkowaną chorobą Alzheimera”.

Zanim lek trafił na rynek w Chinach, w badaniach klinicznych brało udział 1100 pacjentów z chorobą Alzheimera.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz