Strona główna » Pierwszy chiński komercyjny lot na Antarktydę

Pierwszy chiński komercyjny lot na Antarktydę

przez Piotr Chodak

Pierwszy komercyjny lot z Chinach na Antarktydę z powodzeniem zakończył się w sobotnią noc. To rodzący się nowy rynek turystyczny na Biegun Południowy.

Lot na Antarktydę, obsługiwany jest przez firmę Deer Jet, korporacyjną filię lotniczą Grupy HNA. Start samolotu z 22 chińskimi pasażerami miał miejsce w czwartek ze Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu. W Cape Town (Kapsztad), stolicy RPA zatrzymał się w celu uzupełnienia paliwa.

Chińczycy na Antarktydzie

Chińczycy na Antarktydzie

Po przerwie samolot ponownie wystartował na kolejny lot trwający 5,5 godziny i z powodzeniem wylądował na 2500 metrowym pasie startowym na lotnisku na Antarktydzie. Po potrzebnym odpoczynku, pasażerowie wykupili lot samolotem  DHC-6 Twin Otter i po prawie 6 godzinach znajdowali się na najdalej wysuniętym na południe miejscu na Ziemi.

Dyrektor wykonawczy z grupy HNA uznał udany lot trasy za „kamień milowy”.

„Przed uruchomieniem lotu Chiny nie rozwinęły żadnych zasobów turystycznych, ani nie uczestniczyły w żadnych formach regulacji w turystyce antarktycznej” – powiedział w wywiadzie dla Global Times w weekend.

Wcześniej tego typu loty oferowały firmy z zagranicy. Po raz pierwszy usługa była zrealizowana w całości przez Chiny. To dowód na to, że Chiny działają silnie już nie tylko w rejonie im bliskim, ale działają globalnie.

Samolot chińskich linii lotniczych

Samolot chińskich linii lotniczych

Widok z samolotu

Widok z samolotu

Liczba chińskich turystów podróżujących w celu zobaczenia zorzy polarnej wzrosła czterokrotnie w 2017 roku w porównaniu do ubiegłego roku.

Komercyjny lot na Antarktydę kosztuje średnio 600 000 juanów (blisko 325 000 zł). Tak duże koszty wynikają głównie z odległości oraz braku zaplecza turystycznego w tym regionie.

Wybrałbyś się w taką podróż wiedząc ile to kosztuje?

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej