Strona główna » Rewolucyjne zmiany toalet w Chinach

Rewolucyjne zmiany toalet w Chinach

przez Piotr Chodak

Do końca tego roku Chiny planują dodać lub zmodernizować ponad 70 000 toalet. Kolejne 64 000 zostaną wybudowane lub ulepszone w okresie od 2018 do 2020 roku.

Rewolucyjne zmiany toalet w Chinach dodatkowo nabierają tempa po artykule na pierwszej stronie w People’s Daily autorstwa Xi Jinpinga. Przewodniczący wezwał urzędników do  kontynuowania wysiłków na rzecz budowy lepszych publicznych łazienek na chińskiej wsi oraz w turystycznych obiektach w Chinach.

Poprawa jakości publicznych toalet trwa na dużą skalę już od 2015 roku. Już około 68 000 takich miejsc zainstalowanych lub zmodernizowanych w w całym kraju.

Jest nad czym pracować

Na obszarach wiejskich niektóre toalety były jedynie schronieniami otoczonymi prowizoryczną osłoną. To właśnie w tych miejscach jak i głównych punktach turystycznych mają nastąpić dalsze zmiany.

Do dziś, kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło „toaleta Chiny” pojawiają się zdjęcia pomieszczeń, które wymagają poprawy higieny. Częstą sytuacją są stanowiska przeznaczone do kucania z dziurą w podłodze. Turyści z Europy lub Stanów Zjednoczonych nie są przyzwyczajeni do takiej formy korzystania z toalet.

Są również miejsca, gdzie kabiny oddzielone są od siebie niską ścianką bez drzwi, które dodatkowo miałyby nas ukryć.

Rewolucyjne zmiany toalet mają przyczynić się do wzrostu turystyki. Turyści nie będą musieli rezygnować z atrakcji Państwa Środka z uwagi na towarzyszący zwiedzaniu sanitariat.

Zmiany widoczne w internecie

19 listopada na WeChat została wprowadzona nowa platforma, która pozwala użytkownikom zlokalizować najbliższą toaletę publiczną. Platforma obejmuje już 330 000 toalet w 2888 okręgach. Oczekuje się, że niedługo zostanie wydana jako aplikacja mobilna i będzie zawierała wersję angielską.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej