Strona główna » Samochód bez kierowcy sprzedaje przekąski

Samochód bez kierowcy sprzedaje przekąski

przez Piotr Chodak

Autonomiczny samochód (bez kierowcy) sprzedaje przekąski w Pekińskim Parku Olimpijskim.

Automat z żywnością i napojami to obrazek, który od kilkudziesięciu lat widzimy w Polsce. Dopiero niedawno pojawiły się na nich płatności kartą. W Chinach taki automat potrafi jeździć i to bez kierowcy.

Taki autonomiczny samochód mogą spotkać osoby spędzające czas w Pekińskim Parku Olimpijskim. Jeżeli tylko ktoś chce kupić sobie jakiś napój lub coś do zjedzenia, wystarczy, że pomacha do samochodu. Tak po prostu.

Automat zatrzyma się i teraz wystarczy już wybrać odpowiedni produkt. Płatności, jak to w Chianach, dokonać można skanując kod QR swoim smartfonem. Autonomiczny samochód działa przez 12 godzin dziennie.

Olimpiada w 2022 roku

Skoro jesteśmy w temacie parku olimpijskiego. W dniach 4 -20 lutego 2022 roku, w Pekinie, odbędą się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Po przyznaniu Pekinowi prawa do organizacji igrzysk, stolica Chin została pierwszym miastem-organizatorem zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich (letnie odbyły się w Pekinie w 2008 roku).

Siedem nowych konkurencji, w tym bobslejowe jedynki kobiet i mieszane drużyny w skokach narciarskich, włączono do programu zimowych igrzysk w Pekinie w 2022 r. Zmiany zatwierdził w Lozannie Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

maskotki 2022
Oficjalne maskotki XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

To, że w Chinach można żyć bez posiadania portfela z pieniędzmi wiadomo już od dawna


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz