fbpx
Strona główna » Yiwu market czyli 60 000 sklepów w jednym miejscu

Yiwu market czyli 60 000 sklepów w jednym miejscu

przez Piotr Chodak

Yiwu market, a właściwie Yiwu International Trade City to największe centrum handlu. Jest tak duże, że 60 000 sklepów podane w tytule ciężko sobie nawet wyobrazić. Kupić można tam wszystko. Trzeba tylko wiedzieć jak, ponieważ wielkość możne przytłoczyć.

Yiwu market powstał 2002 roku i przez te wszystkie lata mocno się zmieniał, czyt. rozbudowywał. Sama miejscowość Yiwu związana była z handlem już od 1600 roku, kiedy to porzucono rolnictwo.

Market otwarty jest każdego dnia od 9 do 17. Wyjątkiem są święta tj. Święto Wiosny, czy Środka Jesieni. Kupić tam można wszystko w rozumieniu masowym, średnio kosztowym. Oznacza to, że nie dostaniemy tam stali w ilościach hurtowych. Jeżeli jednak myślisz o otwarciu handlu w swoim mieście, to Yiwu może pomóc ci zorganizować sobie towar w dobrej cenie. To ważne, nie tylko z uwagi na całoroczną dostępność, ale i możliwość zakupu mniejszych ilości. Wciąż jednak nie jest to handel detaliczny jak w naszych galeriach handlowych.

Yiwu market odwiedza tysiące klientów każdego dnia. W większości są to Chińczycy, ale również Rosjanie, mieszkańcy Afryki czy Bliskiego Wschodu. Ta ostatnia grupa klientów rośnie na znaczeniu. Poznać to można, chociażby po kolejnych, otwieranych restauracjach z kuchnią z tego regionu.

sklep z butami

sklep z butami

Kilka podstawowych liczb

Centrum handlowe podzielone jest na 5 części, które zajmują blisko 4 miliony (sic!) metrów kwadratowych. Znajdziesz tam  400 000 produktów, więc jest w czym wybierać. Ma 7 kilometrów długości i 5 pięter.

Produkty pochodzą z około 40 branż i obejmują 2 000 różnych kategorii towarów.

Centrum handlowe znajduje się w mieście Yiwu, w prowincji Zhejiang

Aby robić zakupy w Yiwu market nie musisz tam jechać osobiście, choć z pewnością byłoby to niezapomniane przeżycie. Możesz jednak skorzystać z firmy – agenta, która pomoże ci zakupić towar i dostarczy go do ciebie. Takim przykładem może być na przykład Union Chance.

Z pewnością pomoże ci zrozumieć skalę tego biznesu krótki film z podstawowymi wiadomościami.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej