fbpx
Strona główna » Bajka polsko-chińska dla dzieci

Bajka polsko-chińska dla dzieci

przez Piotr Chodak

Niektórzy wciąż nie wierzą w projekt Pas i Szlak. Mówią, że ktoś opowiada bajki o Chinach, które chcą odbudować Jedwabny Szlak. Napisałem coś o bajkach? No właśnie…

Chiny chcą tworzyć bajki dla dzieci

Pojawiła się informacja, że Państwo Środka chce przy współpracy z państwami na trasie projektu Pas i Szlak tworzyć bajki dla dzieci oraz gry komputerowe.

Panda i Krecik

Przykładem ma być animacja w kooperacji z Czechami opowiadająca historię pandy i krecika. Za inny przykład posłużyć może z pewnością bajka Kong Xiaoxi and Hakim. To losy dzieci z Chin i Arabii Saudyjskiej.

Kong Xiaoxi and Hakim / Xinhua

W lipcu podczas Expo w Szanhaju takie produkcje będą miały swoją specjalną, wydzieloną strefę. Powyższa inicjatywa to kluczowe zadanie Ministra Kultury Chin.

Przecież w taki sposób Japonia realizowała swoją soft power. Mangę zna już cały świat. Chiny widzą to inaczej. Nie chcą sprzedawać gotowego produktu. Chcą tworzyć go razem z innymi.

Boonie Bears

Bajka Boonie Bears opowiada o dwóch braciach, misiach, które pracują razem. Łączy czas odcinków to już 250 000  minut. Seria bajek została wyświetlona w ponad 100 krajach, w tym w Rosji, Włoszech czy Singapurze.

Biorąc pod uwagę nasze ogromne doświadczenie w produkcji bajek i ostatnie sukcesy Wiedźmina, powinniśmy wiązać z tym duże nadzieje. Robimy listę, Wiedźmin, Bolek i Lolek, Reksio… co byście jeszcze dodali?

To również dowód na to, że Pas i Szlak to nie tylko pociągi do Łodzi. Na projekt należy patrzeć szerzej.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej