Strona główna » Wiesz, co to NFT? Chińskie gwiazdy już w to inwestują i zarabiają na tym miliony.

Wiesz, co to NFT? Chińskie gwiazdy już w to inwestują i zarabiają na tym miliony.

przez Piotr Chodak

Technologia NFT znana jest od kilku lat, ale dopiero teraz zaczyna być coraz bardziej popularna. Podobnie w Chinach. Chińczycy wiedzą jak zarabiać pieniądze i kiedy pojawiła się nowa okazja, to nie mogli pozostać obojętni.

Niewymienialne tokeny (NFT) sprzedawane są również w Polsce. Influencerka Marirenti sprzedała swoje zdjęcia za milion złotych, a Doda podzieliła „swoje ciało” na 400 części, które również sprzedała.

NFT, to swego rodzaju akt własności do cyfrowego dzieła, zdjęcia, wpisu w mediach społecznościowych czy filmu.

63-letni reżyser z Hongkongu, Wong Kar-wai, sprzedał krótki wideo zza kulis kręcenia filmu Spragnieni miłości z 2002 roku. Na aukcji w Sotheby materiał osiągnął cenę 553 tys. dolarów (ponad dwa miliony złotych).
Chiński piosenkarz Hins Cheung nagrał wideo przed swoim koncertem. Token NFT zostanie wystawiony na aukcji, a cena wywoławcza będzie na poziomie blisko 13 tys. dolarów. Dochód ze sprzedaży ma zostać przeznaczony na cele charytatywne.

W lipcu Tencent uruchomił platformę handlową NFT o nazwie Huanhe, na której wystawił na sprzedaż 300 NFT związanych z klipami audio z talk-show Shisanyao.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie JESTEM-NA-YOUTUBE-1.png

Komentarze

Może Ci się spodobać