fbpx
Strona główna » Wólka Kosowska – stolica azjatyckiego handlu w Polsce #PROMOCJA

Wólka Kosowska – stolica azjatyckiego handlu w Polsce #PROMOCJA

przez Piotr Chodak

Wólka Kosowska to znana polska stolica azjatyckiego handlu. Miejsce, gdzie większość małych handlarzy rozpoczyna swoją biznesową przygodę. Poznaj historię tego miejsca.

Wólka Kosowska to polska wieś, do której z Warszawy dojedziemy nawet w pół godziny. Jej centralne położenie sprawiło, że stałą się idealnym miejscem na nową stolicę handlu. Przez lata pojawiło się wiele historii, które budują legendę tego miejsca. Handel nielegalnymi produktami czy pożary pozostające bez odpowiedzi. Wciąż jednak Wólka Kosowska to popularne miejsce na hurtowe zakupy. Popularne nawet wśród kupców z Ukrainy czy Białorusi.

centrum handlowe w Wólce Kosowskiej znajduje się blisko centrum

W 1994 roku powstało największe w Europie chińskie centrum handlu hurtowego (G.D. Poland Distribution Centre). Powstała wtedy pierwsza hala; dziś jest ich już sześć, a zarządcy szacują, że pracuje w nich od 800 do 1500 Chińczyków. To jednak nie tylko centra handlu, ale się również restauracje, magazyny, a nawet salony piękności, usługi finansowe i agencja ochrony. Sklepy jednak zajmują aż 150 tysięcy metrów kwadratowych. Częstym widokiem są również hulajnogi. Nie chodzi tu jednak o ich sprzedaż. To właśnie z tego sprzętu korzysta wielu sprzedawców, aby sprawniej pokonywać duże odległości.

To właśnie tam lądują produkty z Chin, które następnie znaleźć można na Allegro czy w lokalnych sklepach w wielu miastach Polski. W Wólce Kosowskiej spotkać można również Wietnamczyków i Turków, którzy również prowadzą tam swój biznes.

Niejednokrotnie służba celna robiła “naloty” na punkty sprzedawców w poszukiwaniu podróbek, a podpalenia z 2009 roku, 2011 oraz 2012 przywoływane są jako dowód na walkę pomiędzy organizacjami przestępczymi.

Wyjątkowa promocja

Jak wspomniałem wcześniej, na rozległym terenie znajdują się również restauracje. To właśnie jedna z nich, restauracja XingLong ma dla swoich gości wyjątkową promocję.

Restauracja Chińska XingLong

Restauracja Chińska XingLong powstała w 2015 roku i mieści się niedaleko Chińskiego Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej. Restauracja XingLong to miejsce niezwykłe, gdyż można znaleźć tam autentyczne potrawy kuchni chińskiej w jej oryginalnym wydaniu. W odróżnieniu od wielu restauracji chińskich oferujących dania „zeuropeizowane” restauracja chce prezentować to co stanowi kwintesencję smaków kilkutysięcznej tradycji kuchni chińskiej.

Rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej oraz 70. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską jest bardzo ważnym momentem w naszej wspólnej historii i właściciele restauracji chcieliby ten rok uczcić w wyjątkowy sposób.

Chcielibyśmy zachęcić polskich i zagranicznych przyjaciół do nauki chińskiego oraz zrozumienia Chin, promując przy tym chińską kulturę kulinarną. Zachęcamy również Chińczyków do nauki polskiego, zrozumienia polskiej kultury i większej integracji ze społecznością lokalną. – Restauracja Chińska XingLong

W związku z tym Restauracja Xinglong od 01.08.2019 do 01.12.2019 oferuje specjalną promocję. Goście zagraniczni Restauracji Xinglong (obywatele Polski i innych krajów poza ChRL) mogą skorzystać z 10% rabatu, jeśli przywitają się w języku chińskim, zaś 20% rabat czeka na gości, którzy złożą zamówienie w języku chińskim!

Jeśli natomiast Chińczycy przywitają się w języku polskim – otrzymają 10% zł rabatu, a kiedy złożą zamówienie po polsku – też mogą cieszyć się 20% zniżką.

RESTAURACJA CHIŃSKA XINGLONG
ul. Wesoła 28, 05-552 Wólka Kosowska
Tel. +48 882916666, +48 508222158
Czynna codziennie 10.30-22.30
www.xinglong.pl


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej