Strona główna » Wizyta Witolda Waszczykowskiego w Pekinie – kolejny dzień

Wizyta Witolda Waszczykowskiego w Pekinie – kolejny dzień

przez Piotr Chodak

Dozwolone od lat 18-tu. Właśnie taką piosenkę w wykonaniu studentów polonistyki mógł usłyszeć Minister Spraw Zagranicznych RP podczas wizyty w Pekinie. To oczywiście miły akcent, ale istotnych wydarzeń również nie zabrakło.

Kolejny dzień wizyty szefa MSZ skupił się na seminarium gospodarczym oraz wykładzie w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych.

Minister widzi współpracę pomiędzy Polską a Chinami w ramach realizacji inicjatywy „Pas i Szlak”. Polegałaby ona na wspólnej budowie i modernizacji infrastruktury komunikacyjnej, nie tylko w Polsce ale i w Azji Centralnej. Minister zaznaczył również, że niezależna Ukraina leży w interesie obu narodów. Podczas wystąpienia szefa polskiej dyplomacji obecni byli przedsiębiorcy, bankowcy, pracownicy ministerstw i funduszy inwestycyjnych. Warto zwrócić na tę wypowiedź większą uwagę. To pomysł na przyszłą współpracę, która mam nadzieję, do przyszłej wizyty Xi Jinpinga jeszcze bardziej się wyklaruje.

Podczas wykładu w Chińskiej Akademii Nauk Społecznych Waszczykowski zaznaczył dobrą współpracę pomiędzy polskimi i chińskimi ośrodkami naukowymi i upatruje dalszy rozwój podobnych relacji.

To właśnie podczas spotkania ze studentami wydziału polonistyki na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych usłyszeć można było piosenkę Czerwonych gitar. Minister odpowiadał tam na liczne pytania studentów.

foto: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej