Strona główna » Zobacz dlaczego wszyscy szaleją w dzień singla

Zobacz dlaczego wszyscy szaleją w dzień singla

przez Piotr Chodak

Dzień singla to święto w Chinach, na punkcie którego szaleje już cały świat. Tak, Polacy również czekają na ten dzień. To święto zakupów, które wartością od lat wygrywa ze znanym nam czarnym piątkiem zza oceanu.

Dzień singla ( 光棍节 guāng gùn jié ) przypada w Chinach 11.11. Z tego też powodu mówi się na ten dzień, święto podwójnej jedenastki. Chiny to świątynia handlu. Tam dobrze wiadomo na czym polega sprzedaż. Z tego też powodu dzień singla został wykorzystany przez Jack Ma (Alibaba) do zrobienia święta wielkich zakupów. Święta tak dużego, że znanym nam z USA czarny piątek możemy nazwać młodszym bratem. Siostrą?

Obniżki w Polsce? Lepiej szukać za granicą

Jak pokazują badania w Polsce, w dzień największych wyprzedaży związanych z black friday tak naprawdę realne obniżki sięgają poziomu 3-4% Czujesz się oszukany? Chyba nie do końca. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że w naszym kraju biznes ma swoje zasady. Zupełnie inne niż te, na świecie. Z tego też powodu szukamy okazji w innych miejscach. Aliexpress jest w tej sytuacji idealny. Szczególnie 11 listopada.

Rok do roku, rekord sprzedaży

Aliexpress należy do giganta e-commerce Alibaba. Jack Ma stworzył również inne sklepy, takie na przykład jak Taobao. To właśnie na tych serwisach Chińczycy, Polacy i cały świat wyjmują swoje karty kredytowe i mówią – bierzcie i nie pytajcie!

Co się zadziało w 2019 roku? W ciągu pierwszej minuty wdano 10 mld juanów (około 5 mld zł). Po 17 minutach mamy już 30 mld złotych. To 1/3 budżetu Polski na opiekę zdrowotną. W 17 minut.

Oficjalny komunikat o rekordzie sprzedaży

W ciągu pierwszych 24 godzin GMV (Gross merchandise value), czyli sprzedaż ze wszystkich platform Alibaby wyniósł 213,5 mld juanów (około 120 mld zł). To znów więcej niż rok temu. Zresztą tegoroczna edycja była już 11 tego typu wydarzeniem. W tej sytuacji to nie tyle podwójna 11, ale potrójna.

Show must go on

Sprzedaż tego dnia, to dla Alibaby również dzień pod hasłem wielkiej gali. Ogromy licznik na ekranie pokazuje kolejne rekordy sprzedaży, a na scenie występują liczne gwiazdy. Nie tylko z Azji. Również z USA. Wcześniej obecny był Daniel Craig, Nicole Kidman, Pharrell Williams czy Maria Sharapova. W 2019 na scenie pojawiła się Taylor Swift, która zaprezentowała swoje trzy najnowsze utwory.

Taylor Swift podczas gali z okazji Dnia Singla

Jeżeli jeszcze nie wiecie o jaki Dzień Singla chodzi, a znacie jedynie Black Friday, to polecam obejrzeć film.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz