Strona główna » Wiedźmin przejmuje Szanghaj

Wiedźmin przejmuje Szanghaj

przez Piotr Chodak

Z okazji 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Chinami Wiedźmin odwiedzi Szanghaj i skradnie serca, nie pytając o zgodę.

„Polish Games – Creative Poland: The Concert” to projekt dla chińskich fanów gier komputerowych. Ponad 1500 widzów wysłucha na żywo muzyki z takich gier jak Wiedźmin, Frostpunk, Ancestors Legacy, Driftland, My Brother Rabbit i The Vanishing of Ethan Carter w Shanghai Oriental Art Center.

Muzyka, która zawładnie sercami wielu osób

Koncert dla 1500 widzów odbędzie się 9 grudnia. Oczywiście nie zabraknie przedstawicieli mediów i chińskich firm gamingowych. Orkiestra Symfoniczna miasta Ningbo pod batutą Roberta Kurdybachy zagra muzykę z polskich gier. Wystąpią również zespoły Percival i Atom String Quartet oraz Katarzyna Miśkiewicz, Natalia Szczypuła, Natalia Grosiak i Bart Pałyga.

plakat zapowiadający koncert

CD Projekt RED, twórca Wiedźmina posiada biura w Tokio, Seulu i właśnie w Szanghaju. Ich najnowsza gra Cyberpunk 2077 będzie dostępna w wersji madaryńskiej, japońskiej, koreańskiej, a nawet tajskiej. Jak widać, kierunek Azja, to świadomy wybór polskiego producenta gier.

To będzie wyjątkowe wydarzenie i pisząc ten tekst już teraz żałuję, że nie będę mógł tego zobaczyć, ale przede wszystkim usłyszeń. Brawo Polska, brawo Chiny!


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz