Strona główna » Nowa moda w mediach społecznościowych na chwalenie się swoim bogactwem

Nowa moda w mediach społecznościowych na chwalenie się swoim bogactwem

przez Piotr Chodak

Pojawiła się nowa moda w mediach społecznościowych na nietypowe chwalenie się swoim bogactwem. Pod hashtagiem #fallingstarschallenge znajdziecie mnóstwo zdjęć symbolizujących „upadek”.

Przez chińskie media społecznościowe przetoczyła się nowa moda chwalenia się swoim bogactwem. Stylizowany upadek ma pokazać jakie drogie przedmioty towarzyszą danej osobie ze zdjęcia. Co więcej, często taki „upadek” pojawia się w towarzystwie luksusowych samochodów, czy nawet prywatnych samolotów.

https://www.instagram.com/p/BpMZbm6BMEw/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

Oczywiście dochodzi już do skrajności. Wszystko po to, aby zdobyć jeszcze większą sławę. Jedna z kobiet (Chen) i jej przyjaciółka zatrzymały samochód na ruchliwej ulicy w prowincji Zhejiang. Położyła się na przejściu dla pieszych w otoczeniu torebki Gucci, butów Louboutin oraz drogich kosmetyków.

Kobiety zostały później ukarane grzywną w wysokości 150 juanów i 10 juanów. Z pewnością nie zauważyły tej kary w domowym budżecie.

Podobno viral rozpoczął się od opublikowane zdjęcia DJ’a, który udawał upadek zna schodach swojego prywatnego odrzutowca na Instagramie. W Chinach tego typu zdjęcia (z uwagi na blokadę Instagrama) pojawiają się w aplikacji TikTok oraz Weibo.

https://www.instagram.com/p/Bl2XvsOHxdc/

Nowa moda w mediach społecznościowych doczekała się już dowcipnych przeróbek. Wielu internautów publikuje zdjęcia w podobnej stylistyce, które pokazują ich codzienne życie.

https://www.instagram.com/p/BpPLbmEHwAg/?utm_source=ig_web_copy_link

Jak widać, #fallingstarschallenge to nie tylko moda wśród bogaczy. Teraz to przestrzeń na kreatywność i reklamę również wśród „zwykłych” ludzi, takich jak ja i ty. Jak każda moda, tak i ta, szybko przemija, więc za chwilę pojawi się pewnie inna, jeszcze bardziej zaskakująca.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej