fbpx
Strona główna » 10 rzeczy, które musisz zobaczyć w Chinach

10 rzeczy, które musisz zobaczyć w Chinach

przez Piotr Chodak

Planujesz odwiedzić Chiny, ale nie wiesz jak zaplanować trasę? Podam Ci 10 rzeczy, które musisz zobaczyć w Państwie Środka.

1. Odwiedź Wielki Mur

Myśląc o Chinach, chyba każdy powie Wielki Mur. Nie ma się co dziwić to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków tego kraju. Zdecydowanie nie może Cię tu zabraknąć.

Wielki Mur

Wielki Mur

2. Wielkie pandy w Chengdu

Zdecydowanie najcieplejsza wizytówka Chin. Instytut Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu zaprasza do oglądania tych pięknych zwierząt.

Panda

Panda

3. Przejazd koleją dużych prędkości

Coś z czego Chiny są bardzo dumne. W internecie można znaleźć filmy pokazujące nie tylko olbrzymią prędkość pociągu, ale również jakość, na przykładzie monety, która stoi na swojej krawędzi i się nie przewraca, choć pociąg nawet na chwilę nie zmniejsza prędkości.

Koleje dużych prędkości

Koleje dużych prędkości

4. Terakotowa Armia

Zbiór ok. 8 tys. figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty, przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie i znajdujących się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi.

Terakotowa Armia

Terakotowa Armia

5. Rybacy na rzece Gui Jiang

Na zdjęciu można zobaczyć żywe kormorany. To towarzysze rybaków na rzece Gui Jiang. Magiczne miejsce, które pokazuje inne Chiny.

Rybak z kormoranem

Rybak z kormoranem

6. Przepyszny hot pot

Huoguo zwany ognistym kociołkiem, to sposób na rozmowę w towarzystwie rodziny i przyjaciół, podczas którego ugotujesz sobie i przyprawisz potrawę tak jak chcesz.

Hot pot

Hot pot

7. Rejs na rzece Jangcy

Najdłuższa rzeka Chin i Azji, a także trzecia pod względem długości na świecie. Nazywana potocznie Długą rzeką. Ciągnie się obok najbardziej uprzemysłowionych terenów kraju, wzdłuż nie znajdowały się ośrodki słynące z jedwabiu, haftu i kamieniarstwa.

Rejs na rzece Jangcy

Rejs na rzece Jangcy

8. Widok na Szanghaj z Bund

To jeden z najpopularniejszych widoków z Chin. Jeżeli masz zdjęcie z Wielkiego Muru, musisz mieć również jedno z Szanghaju. Bund to nadbrzeżna promenada znajdująca się w Szanghaju, na prawym brzegu rzeki Huangpu Jiang.

Szanghaj

Szanghaj

9. Jezioro Zachodnie w Hangzhou

Jezioro jest znaną w Chinach atrakcją turystyczną. Jeden z widoków Jeziora Zachodniego umieszczony jest na rewersie banknotu o nominale 1 yuan. W 2011 r. krajobraz kulturowy Jeziora Zachodniego w Hangzhou wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jezioro Zachodnie

Jezioro Zachodnie

10. Nie można zapomnieć o Zakazanym Mieście

dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing, znajdujący się w centrum Pekinu. W 1987 roku obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakazane Miasto wciąż znajduje się w samym środku stolicy Chin.

Zakazane Miasto

Zakazane Miasto

A według Ciebie co powinno znaleźć się na tej liście?

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej