Strona główna » Black Friday to przeszłość. Alibaba z nowym rekordem sprzedaży

Black Friday to przeszłość. Alibaba z nowym rekordem sprzedaży

przez Piotr Chodak

To wpis o pieniądzach tak dużych i tak szybko zarobionych, że ciężko to sobie wyobrazić. Alibaba ogłosiła nowy rekord sprzedaży w ramach Dnia Singla, który miał miejsce 11 listopada. Na serwisie Tmall podczas tego dnia sprzedaż przekroczyła 30 mld dolarów. Black Friday to przeszłość.

To wynik niesamowity. Co ciekawe, w pierwsze 10 minut sprzedano więcej niż Amazon podczas całego swojego najlepszego dnia. Czas zapomnieć o Black Friday. Na świecie jest nowy król. To Dzień Singla.

Dzień Singla, albo amerykański Black Friday rozpalaja emocje. Widzimy szyldy z przecenami od 50 do nawet 70 procent. W Polsce w tym roku widziałem, że H&M nawiązał do Dnia Singla. Dali około 10 procent (tutaj zostawiam Wam chwile na zadumę). To właśnie dlatego Alibaba zalicza kolejny rekord sprzedaży.

Szał

Szalona wyprzedaż zadziałała przebiciem 1,4 mld dolarów po zaledwie… 125 s e k u n d a c h. 14,4 mld dolarów Tmall odnotował w dwie godziny. To aż siedem godzin szybciej niż w zeszłym roku.

Wynik w 2018 roku jest lepszy od roku poprzedniego o 27 procent.

Jak to się stało?

Okazuje się, że w tym roku, internauci jeszcze chętniej kupowali produkty importowane, międzynarodowych marek. Nie skupiali się już na najniższej cenie.

Pięć krajów, które sprzedały w Chinach tego dnia najwięcej, to Japonia, USA, Korea Południowa, Australia i Niemcy.

Jeżeli jeszcze nie wiecie o jaki Dzień Singla chodzi, a znacie jedynie Black Friday, to polecam obejrzeć film.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Zobacz również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgadzam się Czytaj więcej