fbpx
Strona główna » Dyskusja o rozwoju internetu w Chinach

Dyskusja o rozwoju internetu w Chinach

przez Piotr Chodak

Xi Jinping przewodził podczas sympozjum na temat bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i informatyzacji w Pekinie, 19 kwietnia 2016 r.

Przewodniczący zwrócił uwagę na potrzebę dalszego rozwoju sieci internetowej, która powinna służyć narodowi. Podkreślił, że głównymi kierunkami rozwoju powinny być innowacje, koordynacja, „zielona energia” oraz otwartość i dzielenie się doświadczeniami.

W spotkaniu brały takie osoby jak, Wu Manqing, główny inżynier China Electronics Technology Group Corporation (CETC), Jack Ma, czyli CEO grupy Alibaba oraz Ren Zhengfei, CEO firmy Huawei.

14012124323437288428

foto: People’s Daily Online

Zwrócono uwagę, aby urzędnicy częściej korzystali z rozwiązań internetowych, aby jeszcze lepiej komunikować się z obywatelami. Internet powinien być również źródłem uwag, pomysł i idei zdobywanych bezpośrednio od Chińczyków.

Xi Jinping przypomniał, że w Chinach jest aż 700 milionów użytkowników internetu, i powinno się to przysłużyć do wzrostu ekonomicznego.

Bezpieczeństwo jest warunkiem koniecznym dla rozwoju internetu, również z uwagi na cyberbezpieczeństwo. Co warto podkreślić Xi Jinping zgodził się na zagraniczne przedsiębiorstwa internetowe, które mogą funkcjonować w Chinach, o ile będą przestrzegać prawa i przepisów chińskich.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej