fbpx
Strona główna » Jack Ma i Mark Zuckerberg przewidują przyszłość [Innowacje]

Jack Ma i Mark Zuckerberg przewidują przyszłość [Innowacje]

przez Piotr Chodak

Założyciel Alibaba i CEO, Jack Ma i CEO Facebooka Mark Zuckerberg dyskutowali o innowacjach, które będą kreować nasza przyszłość. Spotkanie miało miejsce podczas Chińskiego Forum Rozwoju w Pekinie.
Wspólnie stwierdzili, że najlepszy sposobem rozwiązywania problemów jest innowacja. Mówiono o niej również kontekście najnowszego planu 5-letniego.
W 2015 roku Chiny miały 670 milionów internautów, najwięcej na świecie. Na Światowej Konferencji ds. Internetu w ubiegłym roku, w mieście Wuhan, przewodniczący Chin Xi Jinping powiedział, że celem Chin jest rozwój Internetu z korzyścią dla wszystkich Chińczyków oraz ludzi w innych częściach świata.

f8bc126d980d18573f8815
Sztuczna inteligencja (AI) jest najbardziej obiecująca technologią, która może zmienić świat – powiedział Mark Zuckerberg, CEO Facebooka w sobotę 19 marca 2016 r. podczas Chińskiego Forum Rozwoju w Pekinie. Zaznaczył również, że potrzeba jeszcze kilku lat, aby sztuczna inteligencja mogła być używana na szeroką skalę.

Komputery nigdy nie śpią. Zawsze skupione są na swoim zadaniu. Te cechy pozwolą AI opanować jazdę samochodem lepiej niż człowiekowi.Mark Zuckerberg

928e6ec0-ede4-11e5-9451-ef5010d885b7_image_hires
Na forum, Zuckerberg wypowiedział się również o wirtualnej rzeczywistości. Stwierdził, że będzie ona najważniejszą platformą obliczeniową w ciągu najbliższych 10 lat.
Jack Ma nie był aż tak dużym optymistą.

Sztuczna inteligencja będzie potężniejsza, ale nie mądrzejsza od ludzi. Maszyny nie mają uczuć, emocji, które potrafią być narzędziem do rozwiązywania problemów.Jack Ma

zdjęcia: scmp.com / cctvnews.cn / chinadaily.com.cn

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej