Strona główna » Jak luksusowe marki świętowały 70. rocznicę utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej

Jak luksusowe marki świętowały 70. rocznicę utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej

przez Piotr Chodak

1 października minęła 70. rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej. W odróżnieniu od innych rocznic, ta miała być demonstracją rosnącej potęgi Chin. Chińscy obywatele, zarówno w kraju, jak i za granicą, oglądali narodową paradę. Był to dzień wielkiej dumy narodowej, na który zwróciły uwagę zachodnie luksusowe marki.

Jeszcze niedawno D&G musieli przepraszać za swoją reklamę, która dotknęła Chińczyków. Teraz, w czasie tych specjalnych dni wiele zachodnich firm uruchomiło specjalne oferty lub produkty. Luksusowe marki nie chcą stracić Chin.

Versace

Luksusowa marka na swoich kanałach społecznościowych publikowało zdjęcia nawiązujące do rocznicy oraz stworzyło czerwoną torebkę z klamrą z numerem 70.

Versace

Givenchy

Givenchy wydał limitowaną koszulkę z okazji 70. rocznicy. W lewym rogu każdej koszulki znajduje się ręcznie wyszywana liczba od 1 do 70, a każda osobiście podpisana przez dyrektora kreatywnego Givenchy, Clare Waight Keller. W swoim poście na WeChat Givenchy opublikowała film o chińskiej modelce wyrażającej jej miłość do Chin, a na drugiej Clare Waight Keller podpisującej 70 T-shirtów.

Internauci zareagowali entuzjastycznie – wielu napisało pod postem „kocham Givenchy”, choć niektórzy byli także sceptyczni. Od czasu publikacji post na WeChat uzyskał ponad 332 000 odsłon i ponad 200 polubień.

Givenchy

Sephora

Zachodnia sieć drogerii, Sephora świętowała święto, wprowadzając na rynek całą kolekcję tematyczną China Red – pomadkę, róż i cień do powiek. Internauci skomentowali pięknie dobrany kolor i nawiązanie do rocznicy.

Sephora

Swarovski

W rocznicowym poście Swarovskiego na WeChat wykorzystano kilka złotych iskierek do podkreślenia liczby 70. To chyba najbardziej minimalistyczna grafika z tej okazji.

Swarovski 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej