Ruszyła Rekrutacja do Warsaw-Beijing Forum flagowego projektu Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin.
Celem projektu jest rozwój współpracy między Polską a Chińską Republiką Ludową. Dlatego Warsaw-Beijing Forum: Youth for business działające przy Uniwersytecie Warszawskim nawiązało współpracę z China University of Political Science and Law, jednym z najważniejszych chińskich uniwersytetów. Budowanie dobrych relacji między studentami obu krajów, owocuje i będzie owocowało w przyszłości, przynosząc obopólne korzyści. Nasze założenia oparte są na trzech filarach – obszarach działań: biznesie, nauce i kulturze.
Cele projektu
- Promowanie wizerunku Polski jako dobrego partnera w biznesie, miejsce akademickiej wymiany idei oraz kraj z bogatą kulturą. Zachęcamy do poznania lepiej naszego kraju, łączenia z nim przyszłości.
- Promowanie i udostępnianie informacji o Chińskiej Republice Ludowej w Polsce poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, naukowych, informacyjnych. Uświadamiamy, że Polska może stać się ważnym chińskim partnerem w obliczu nowego Jedwabnego Szlaku.
- Zdobywanie praktycznej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do rozwoju wzajemnych stosunków. Dzięki nim stajemy się ekspertami w swojej dziedzinie, a współpraca akademicka i biznesowa jest osiągalna. Buduje to pozytywny wizerunek Polski i Polaków, jako fachowców, dobrych partnerów.
Międzynarodowy projekt Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business jest najważniejszą nowatorską inicjatywą Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin działającego przy Uniwersytecie Warszawskim, powstałego w 2012 roku.
Spotkania członków, podczas których poszerzana i uaktualniania jest ekspercka wiedza uczestników oraz pozyskiwane są umiejętności logistyczne czy marketingowe, odbywają się co tydzień. Forum jest zwieńczeniem całorocznej pracy Koła, w którego działalność wpisują się poprzedzające je spotkania o charakterze naukowym, kulturalnym i biznesowym.
Są formą przygotowania do tego wydarzenia – nazywanego jedną z najważniejszym polsko-chińskich inicjatyw akademickich. Z ważniejszych wydarzeń, oprócz przeprowadzenia sześciu poprzednich edycji Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business: zorganizowaliśmy Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawnopodatkowe aspekty wymiany handlowej między Polską a Chinami”, wykłady otwarte z ekspertami z zakresu prawa, ekonomii i stosunków międzynarodowych, np. prof. Bogdanem Góralczykiem, prof. Zhu Weiyi czy prof. Yan Dongiem.
CHINY to LUBIĘ już kolejny rok z rzędu są partnerem medialnym całego projektu.