Strona główna » Sesja ślubna w Chinach

Sesja ślubna w Chinach

przez Piotr Chodak

Sesja ślubna w Chinach to nieodzowny element samego ślubu. Co ciekawe, bardzo często odbywa się przed samą ceremonią ślubną. To zawsze duże wydarzenie, a co za tym idzie, bardzo często, kosztowne.

Albumy ze zdjęciami pary młodej powstają przy pomocy, nie tylko fotografa, ale i makijażystek, fryzjerek, krawców czy szewców. Wszystko, aby zdjęcia były najlepszej jakości.  Sesja ślubna musi być idealna. Bardzo często odbywa się ona w Hangzhou, zwanej miłosną stolicą Chin.

W Chinach znajdują się agencje ślubne zatrudniające nawet po 200 osób. W samym 2014 roku w Państwie Środka obyło się ponad 13 milionów uroczystości ślubnych.

Jeżeli para młoda podczas sesji nie wie jak się ustawić, pocałować, to asystenci fotografów pomogą, aby tylko misja zakończyła się sukcesem.

Album ze zdjęciami odbierany jest jako pierwszy namacalny dowód ważności i trwałości narzeczeństwa. Jednocześnie jest to pamiątka na całe życie. Drukuje się kilka albumów i obdarowuje się nimi przyszłych teściów. Dla gości weselnych pokazuje się kopie jedynie do wglądu. Wszyscy muszą zobaczyć ten dowód miłości.

Wśród sukien ślubnych królują te białe, stylizowane na księżniczki, oraz czerwone już na samą uroczystość zaślubin.

Ostateczne koszty sesji „na bogato” szacuje się nawet na 43 – 85 tysięcy złotych. Sesja zdjęciowa pomimo wszystkich przyszłych wydarzeń jest jedyną rzeczą, która w dobie internetu może na prawdę przetrwać.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz