Strona główna » Studenci z Chin po raz czwarty w IKE

Studenci z Chin po raz czwarty w IKE

przez Piotr Chodak

Studenci z Chin już 9 lipca ponownie przyjadą do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Szkoła letnia startuje po raz czwarty.

Studenci z Chin, a konkretnie z uniwersytetu Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, ponownie zawitają do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Już 9 lipca rozpocznie się czwarta edycja szkoły letniej dla zagranicznych studentów „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. Organizatorem dwutygodniowej szkoły letniej jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych IKE UAM.

Studenci z Chin poznają Polskę

W tym czasie grupa studentów z Chin będzie realizować interesujący i zróżnicowany program zajęć, obejmujący naukę języka polskiego, wykłady dotyczące polskiej historii, geografii i kultury. Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, uczestnicy szkoły letniej zwiedzą Gniezno, Poznań, Kórnik, Rogalin, Biskupin oraz Ostrów Lednicki. Studenci udadzą się również na wycieczkę do Krakowa i Gdańska.

Tradycyjnie studenci z Chin będą uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym, podczas którego skosztują specjałów polskiej kuchni. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja szkoły letniej okaże się sukcesem oraz wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z uniwersytetem w Ningbo.

Pomysłodawczynią szkoły letniej jest prof. UAM dr hab. Beata Frydryczak


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej