fbpx
Strona główna » Wojna zaczyna się wtedy, kiedy kończy się handel – mówi Jack Ma

Wojna zaczyna się wtedy, kiedy kończy się handel – mówi Jack Ma

przez Piotr Chodak

Założyciel giganta handlu elektronicznego Alibaba Jack Ma, podczas rozmów z Christine Lagarde odniósł się do ostatniej “wojny handlowej” pomiędzy USA a Chinami.

Podczas forum Boao, zwanego chińskim Davos Jack Ma spotkał się z Christine Lagarde, dyrektor zarządzającą Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Odniósł się w tej rozmowie do globalizacji. “Globalizacja to wspaniała rzecz, ale w ciągu ostatnich trzydziestu czy czterdziestu lat nie była wystarczająco duża. Kraje rozwijające się, młodzi ludzie i małe firmy nie mogły w pełni z niej korzystać”- powiedział Jack Ma.

Odniósł się również do “wojny handlowej“, na cła, które uruchomił Stany Zjednoczone. Jack Ma przyznał, że Chiny i USA muszą wyjaśnić nieporozumienia związane ze wzajemnym handlem, jednak walka na cła nie jest dobrym rozwiązaniem. Wojna zaczyna się wtedy, kiedy kończy się handel – zaznaczył.

Na koniec założyciel Alibaby zwrócił uwagę, że w USA aktualnie poziom bezrobocia jest na historycznie niskim poziomie (4,1%). Stany Zjednoczone korzystają ze współpracy z Chinami i wielką stratą byłaby próba wzajemnej walki.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej