Strona główna » 1600 nielegalnych samochodów luksusowych skonfiskowanych we wschodnich Chinach

1600 nielegalnych samochodów luksusowych skonfiskowanych we wschodnich Chinach

przez Piotr Chodak

Policja skonfiskowała ponad 1600 przemycanych samochodów luksusowych w chińskim nadmorskim mieście Qingdao, niszcząc w ten sposób łańcuch nielegalnych dostaw.

Szacuje się, że nielegalne samochody luksusowe, w tym Land Rovery, Bentleys i Porsche, są wyceniane na 1 mld juanów (ponad 550 mln zł).

Według Qingdao Customs, podejrzani kupowali samochody z Europy, a następnie deklarowali ich wartość o 10 procent mniejszą niż rynkowa,. W ten sposób opłacali dużo niższy podatek.

Siedmiu podejrzanych zostało aresztowanych za fałszowanie dokumentów importowych i faktur, a także oszustw podatkowych.

Ceny importowanych luksusowych samochodów w Chinach mogą wzrosnąć do dwu lub trzykrotności ich pierwotnej europejskiej ceny z powodu różnych podatków. Na przykład Range Rover, popularny model Land Rovera wśród bogatych Chińczyków, kosztuje w Stanach Zjednoczonych 140 000 USD. Należy jednak dodać podatki o wartości około 250 000 USD, zanim zostaną sprzedane na chińskim rynku.

Liczba ta składa się z 25 procent podatku importowego, 40 procent podatku konsumpcyjnego dla wszystkich samochodów z silnikiem powyżej 4 l i 17 procent podatku od wartości dodanej.

W Chinach wszystko dzieje się na większą skalę. Ostatnio pisałem o zatrzymaniu podczas jednego wesela ponad 140 przestępców.


Zdjęcie Karla Car , Unsplash

 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej