fbpx
Strona główna » Ponad 140 przestępców aresztowanych podczas wesela

Ponad 140 przestępców aresztowanych podczas wesela

przez Piotr Chodak

Ponad 140 chińczyków podejrzanych o popełnianie przestępstw zostało aresztowanych na bankiecie weselnym w ramach ogromnego nalotu policji w mieście Shenzhen w prowincji Guangdong.

Jest to jeden z czterech przypadków ujawnionych przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego prowincji Guangdong w dniu 9 listopada. Według informacji prasowej, gang jest prowadzony przez dwóch braci nazywanych Wang i działa od 1999 roku.

Aresztowania dokonano wieczorem 10 lipca w czterogwiazdkowym hotelu Nerago, gdzie wkrótce po ślubie brata Wanga odbył się bankiet weselny. Oficerowie z Shenzhen aresztowali ponad 140 podejrzanych, w tym braci, i zajęli dużą liczbę stalowych rur i noży. Rachunek bankowy o wartości ponad 8 mln juanów (około 4 mln złotych) również został zamrożony.

Podejrzanych oskarża się o 128 przestępstw, w tym prowadzenie podziemnych kasyn, handel narkotykami, wymuszenia, rozbój i posiadanie broni palnej. Są również podejrzani o wandalizm i udział w walkach gangów.

Operacja jest częścią akcji, nazwanej “Hurricane-39”, w 21 miastach w prowincji przeciwko zorganizowanej przestępczości.

Od czasu rozpoczęcia akcji policja rozbiła 130 podziemnych gangów i zatrzymała 1420 podejrzanych, którzy objęli ponad 460 spraw karnych.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej