fbpx
Strona główna » Najwięcej kobiet w firmach technologicznych pracuje w Chinach

Najwięcej kobiet w firmach technologicznych pracuje w Chinach

przez Piotr Chodak

Około połowa amerykańskich firm technologicznych ma kobiety na najwyższych stanowiskach. W Chinach odsetek kobiet na podobnych stanowiskach wynosi prawie 80 procent.

Amerykańskie firmy technologiczne na stanowiskach kierowniczych zatrudniają około 54 procent kobiet. Podobną wartość odnotowują firmy z Wielkiej Brytanii. W Chinach natomiast, odsetek kobiet na podobnych stanowiskach wynosi blisko 80 procent.

Co więcej, kobiety w chińskich firmach bardzo często pracują na zróżnicowanych stanowiskach pełniąc różną rolę w przedsiębiorstwach.

Podobnie wygląda sytuacja w zarządach firm

Na poziomie zarządu tylko 34 procent amerykańskich firm twierdziło, że ma jedną lub więcej kobiet, a 39 procent w Wielkiej Brytanii. W Chinach wartość przekroczyła już 60 procent.

Co ciekawe, firma Bloomberg, zapytała firmy, czy prowadzą specjalne programy zwiększające udział kobiet w przedsiębiorstwie. 67 procent firm w Stanach Zjednoczonych i 80 procent w Wielkiej Brytanii odpowiedziało, że nie prowadzi takich programów. Tymczasem w Chinach aż 63 procent zadeklarowało, że wprowadza odpowiednie działania zwieszające udział kobiet w strykturach firmy.

Bloomberg podał przykład Chinki, która przez pierwsze trzy lata przyprowadzało swoje nowo narodzone dziecko do firmy. Dzięki czemu nie musiała wyłączać się z życia zawodowego.

Ciekaw jest opinii na temat tego artykułu, zwłaszcza czytelniczek. Jak Wy widzicie siłę kobiet w dzisiejszych czasach?

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej