fbpx
Strona główna » Rodzice w Chinach uważają, że Świnka Peppa ma zły wpływ na ich dzieci

Rodzice w Chinach uważają, że Świnka Peppa ma zły wpływ na ich dzieci

przez Piotr Chodak

Jedna z najbardziej popularnych postaci z kreskówek, Świnka Peppa stała się jednym z głównych tematów w mediach społecznościowych w Chinach w ten weekend.

Jedna z matek zaczęła narzekać, że jej dziecko oglądając popularną serię bajek stało się bardziej awanturnicze. Brytyjska animacja kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

Chcę ostrzec każdą mamę. Nie pozwól oglądać swoim dzieciom Świnki Peppy! – podkreśliła chińska użytkowniczka mediów społecznościowych

Dalej rozwija swoją myśl. Skarży się, że każdego dnia jej dziecko podskakuje na łóżku, na sofie, i w kałużach. Dla osób znających bajkę szczególnie fragment o kałużach może sugerować dobry trop.

Podobno dziecko od rana do nocy chrumka doprowadzając matkę do szału. Chciałoby się powiedzieć, że wpis jak wpis, ale ilość komentarzy była ogromna. Duża część rodziców zgodziła się z autorką tekstu i przytaczała swoje przykłady z życia.

Oczywiście pojawiły się głosy, że skoro uczymy dzieci jakie dźwięki wydaje kaczka czy pisklęta, to dlaczego zabraniamy chrumkania. Na prawdę, takie dyskusje się tam toczyły. Przeczytacie o tym również na chińskich stronach.

Kilka faktów

Świnka Peppa osiągnęła imponującą sławę w Chinach w ciągu ostatnich kilku lat. Ta seria ma ponad 34 miliardy wyświetleń na chińskich platformach wideo IQIY, Youku i Tudou od czasu premiery w 2015 roku.

Ta mała świnka, stworzona przez Neville’a Astleya i Marka Bakera, radzi sobie bardzo dobrze na chińskim rynku wydawniczym. Sprzedając ponad 18 milionów egzemplarzy swoich książeczek, według opublikowanego w tym roku artykułu BBC.

 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej