Strona główna » Airbus utworzy centrum innowacji w Shenzhen

Airbus utworzy centrum innowacji w Shenzhen

przez Piotr Chodak

Airbus w czwartek ogłosił, że jego drugie globalne centrum innowacji powstanie w Shenzhen, w prowincji Guangdong. Wszystko celu przyspieszenia innowacji i kształtowania przyszłości w lotnictwie.

Centrum Innowacji Airbus w Chinach będzie służyć wzmocnieniu planów europejskiego giganta z dzieciny lotnictwa. W ten sposób chce stworzyć swego rodzaju światowy ekosystem ukierunkowany na przyszłościowe rozwiązania. Innowacyjne centrum A3 znajduje się również w Dolinie Krzemowej.

Chiny będą liderem lotnictwa przyszłości, a Airbus chce zdefiniować i zbudować przyszłość globalnego nieba razem z Chinami” – powiedział Paul Eremenko, dyrektor ds. Technologii w firmie Airbus.

Nowe centrum innowacji skorzysta z zalet planowania zasobów, talentów oraz korzystnego środowiska inwestycyjnego i finansowego w Shenzhen.

W lipcu 2017 r. Airbus wyznaczył Luo Ganga na stanowisko dyrektora generalnego Chińskiego Centrum Innowacji Airbus, nie potwierdzając lokalizacji centrum. Zespół Luo przygotował już szereg trwających inicjatyw w zakresie autonomicznego lotu, bezzałogowego pojazdu i zbierania doświadczenia w trakcie lotu.

Wyjątkowe miasto

Jeszcze niedawno pisałem o Shenzhen, które zostało ukazane jako przykład innowacyjnego miasta w raporcie prezentowanym przez bank HSBC.

Airbus w czwartek podpisał memorandum z Invest Shenzhen, aby ustanowić długoterminowe partnerstwo strategiczne w zakresie innowacji. Zgodnie z ustaleniami obie strony będą współpracować w celu przyspieszenia badań i rozwoju, zastosowania i uprzemysłowienia doświadczeń pokładowych, łączności, nowej energii i miejskiej mobilności lotniczej (UAM).

Chiny z pewnością staną się decydującą potęgą w definiowaniu przyszłości lotnictwa na świecie” – powiedział Eric Chen, prezes Airbus China. „Airbus będzie kontynuował pogłębianie wzajemnie korzystnej i wielowymiarowej współpracy z Chinami.

Na koniec sierpnia flota Airbusa w Chinach przekroczyła 1480 samolotów, czyli około połowę cywilnych samolotów.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej