Strona główna » Chińczycy spędzają prawie 5 godzin dziennie na aplikacjach rozrywkowych

Chińczycy spędzają prawie 5 godzin dziennie na aplikacjach rozrywkowych

przez Piotr Chodak

Smartfon stał się naszym centrum dowodzenia. To z niego codziennie wysyłamy maile, oglądamy filmy, zamawiamy jedzenie, czy korzystamy z mediów społecznościowych. Chińczycy niczym się od nas w tym aspekcie nie różnią. No może, w niektórych aspektach poszli jeszcze dalej. Według nowych badań, wykonanych przez firmę QuestMobile, chińscy internauci spędzają średnio 4,7 godziny na swoich telefonach dziennie tylko w celach rozrywkowych.

Co więcej, czas ten wydłużył się z 4,1 godziny w roku poprzednim. Pod hasłem rozrywka, kryje się oglądanie materiałów wideo, karaoke, gry, muzyka, czy streaming. Do tego należy doliczyć korzystanie z telefonu w innych celach. Nagle okazać by się mogło, że z prawie 5 godzin, realny czas może wynieść nawet 7. Nie ma się co dziwić. Widok Chińczyków wpatrzonych w smartfona, nie jest rzadkością.

W sierpniu 2018 roku w Chinach było 800 mln użytkowników internetu

Dlaczego tak?

Okazuje się, że głównym powodem tak dużej ilości spędzanego czasu są coraz tańsze smartfony, które pozwalają korzystać z takiej formy rozrywki, oraz moda na streaming. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o aplikacji Douyin, która u nas znana jest jako Tik Tok. Wspominałem o ogromnym świecie online, w kilku filmach.

Jeśli chodzi o podział według płci, różnica jest niewielka we wszystkich kategoriach aplikacji. Wyjątek stanowią dwa obszary. 70,5% wszystkich użytkowników przekazów na żywo to mężczyźni. Osobami, które występują w tego typu przekazach to głównie kobiety. Przesyłają wszystko od śpiewu do gier wideo, podczas gdy męscy użytkownicy wysyłają im wirtualne prezenty.Kobiety natomiast dominują w aplikacjach należących do „dwuwymiarowej przestrzeni” anime, komiksu i gier, stanowiąc 66% całkowitej bazy użytkowników.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz