Strona główna » Chińscy naukowcy sklonowali małpki

Chińscy naukowcy sklonowali małpki

przez Piotr Chodak

Chińscy naukowcy sklonowali małpy za pomocą tej samej techniki, którą dwadzieścia lat temu udało się sklonować owce Dolly. Pokonanie technicznej bariery, może otworzyć drzwi do klonowania ludzi.

Zhong Zhong i Hua Hua to dwie identyczne makaki. Są to pierwsze ssaki z rzędu obejmującego małpy człekokształtne i ludzi. Chińscy naukowcy w ten sposób przybliżyli nas do klonowania ludzi.

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk Instytutu Neuronauki w Szanghaju powiedzieli, że ich praca powinna być dobrodziejstwem dla medycyny poprzez umożliwienie badania chorób w populacjach genetycznie jednorodnych małp.

Powodem, dla którego przełamaliśmy kolejną barierę, jest wytwarzanie modeli zwierzęcych przydatnych w medycynie dla ludzkiego zdrowia. Nie mamy zamiaru stosować tej metody u ludzi. – powiedział Muming Poo, który nadzorował badania

Te dwie noworodki karmione są butelką i rosną normalnie. Naukowcy stwierdzili, że spodziewają się, że w najbliższych miesiącach pojawią się kolejne klony makaków. W sumie do wyprodukowania dwóch żywych narodzin makaków potrzeba było 127 jaj.

Chińscy naukowcy z szanghajskiego instytutu powiedzieli, że przestrzegają międzynarodowych wytycznych dotyczących badań na zwierzętach ustanowionych przez Krajowy Instytut Zdrowia USA, ale wezwali do debaty na temat tego, co powinno lub nie powinno być akceptowalną praktyką klonowania naczelnych.


Źródło: Newsweek

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej