Strona główna » Student z Uniwersytetu w Hongkongu pozuje z nazistowskim pozdrowieniem

Student z Uniwersytetu w Hongkongu pozuje z nazistowskim pozdrowieniem

przez Piotr Chodak

To informacja z zeszłego roku, ale aktualna do dziś, biorąc pod uwagę ostatnie wiadomości z Polski. Zhou Shufeng (z prawej), przewodniczący związku studenckiego pozuje do zdjęcia z nazistowskim pozdrowieniem.

Zdjęcie obiegło Chiny w wiralowym tempie i wzbudziło wiele kontrowersji. Zhou Shufeng bagatelizuje całą sytuację z nazistowskim pozdrowieniem i tłumaczy się bardzo podobnie jak w naszym kraju.

Zrobiłem to, ponieważ poprosił mnie o to mój przyjaciel.” Gest można interpretować na wiele sposobów, na przykład naśladując lot Supermana- powiedział Zhou Shufeng

Zhou tłumaczy się, że zdjęcie wykonano z okazji zakończenia studiów przez jego przyjaciela. Dodał, że nie chciał nikogo urazić i nie popiera nazizmu i potępia ich działania podczas II Wojny Światowej.

Uczelnia przeprowadziła dodatkowe wykłady na temat poszanowania innych kultur oraz przypomniała historię lat 30. i 40. ubiegłego wieku.

Takich sytuacji w samej Azji jest oczywiście więcej i w większości wynika to z niewiedzy tych osób. Japonia, Indonezja, Korea Poludniowa, to tylko niektóre kraje, gdzie pojawiały się takie lub jeszcze bardziej kontrowersyjne zdjęcia.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej