Strona główna » Chińska opera Yue już w Polsce. Zobacz na żywo! #konkurs

Chińska opera Yue już w Polsce. Zobacz na żywo! #konkurs

przez Piotr Chodak

To wyjątkowa szansa zobaczenia na żywo. Słynna chińska opera Yue zagości w trzech miastach w Polsce. Z tej okazji mam dla Ciebie konkurs. Wygraj bilety już teraz!

Chiński nowy rok świni przynosi niespodziankę. Artyści z prowincji Zhejiang zaprezentują poruszające widowisko Pawilon Peonii. Organizatorem wydarzenia jest Chińsko-Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju CPFCD a partnerem Fundacja Kręgi Sztuki, organizator Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Chiny to Lubię zostały partnerem medialnym tego wydarzenia.

Opera Yue to jedna z najpopularniejszych chińskich form operowych. Jej początki sięgają roku 1906, a kolebką jest miasto Shaoxing położone w prowincji Zhejiang. W Polsce obejrzymy przedstawienie w wykonaniu zespołu Zhejiang Yue Opera. Grupa powstała w 1952 roku w Hangzhou i jest jednym z najbardziej znanych zespołów opery Yue.

Opera Pawilon Peonii to legendarna opowieść z czasów dynastii Ming. Przedstawia historię miłości Du Liniang, córki wyższego urzędnika i uczonego Liu Mengmei. Du z powodu swojego wielkiego uczucia i tęsknoty za ukochanym zachorowała i zmarła. Po śmierci zjednoczyła się z wybrankiem swojego serca a ich uczucie odrodziło się.

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Polsce tylko trzy razy: w Warszawie, w Kielcach i Krakowie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć ten barwny i wyjątkowy spektakl chińskiej opery w naszym kraju.

Harmonogram występów

  • 16 stycznia 2019 – Warszawa, Teatr Polski
  • 18 stycznia 2019 – Kielce, Kielecki Teatr Tańca
  • 21 stycznia 2019 –  Kraków, Auditorium Maximum UJ

Konkurs

Dla czytelników bloga mam konkurs, w którym do wygrania są 2 podwójne zaproszenia na przedstawienie w Warszawie i 1 podwójne do Kielc oraz Krakowa.

Co trzeba zrobić, aby znaleźć się w gronie szczęśliwców? Wystarczy udostępnić na Facebooku ten artykuł i skomentować poniżej na blogu, dlaczego to właśnie Ciebie powinienem nagrodzić podwójnym zaproszeniem.

Konkurs trwa do piątku 11 stycznia. W poniedziałek, 14 stycznia, ogłoszenie wyników.

Aktualizacja i wyniki!

Mamy zwycięzców. Szczęśliwe komentarze należą do:

  • Bartosz Wajcht
  • Michał Stepa
  • Patrycja Gola
  • Carla Christo

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie. To z pewnością nie był ostatni raz. W końcu 2019 rok, to 70. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a ChRL. Drodzy zwycięzcy, napiszcie pod adres chinytolubie@gmail.com nazwiska osób, które skorzystają z darmowych wejściówek.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej