Strona główna » Chiński iPhone zawiesza się po próbie wpisania wyrazu Tajwan

Chiński iPhone zawiesza się po próbie wpisania wyrazu Tajwan

przez Piotr Chodak

Najnowsza aktualizacja telefonów Apple na rynku chińskim wprowadziła nie małe zamieszanie. iPhone zawiesza się za każdym razem, gdy ktoś próbuje wpisać Tajwan.

iPhone zawiesza się również podczas próby wstawienia flagi Tajwanu. Chiński rząd uznaje Tajwan jako wyspę należącą do Chin. Xi Jinping postawił dwa cele na stulecie. Do 1 lipca 2021 r., na stulecie KPCh, Chiny mają utworzyć klasę średnią, czyli stać się społeczeństwem umiarkowanego dobrobytu. Drugi cel to renesans narodu chińskiego. Ma zostać zrealizowany do 1 października 2049 r., na stulecie ChRL. Wymaga pokojowego zjednoczenia z Tajwanem, bo dopiero wtedy będzie można mówić o Wielkich Chinach.

W Chinach Apple sprzedaję tyle telefonów, ile w całej Unii Europejskiej. Stąd też zgodzono się na przeniesienie usługi iCloud na chińskie serwery, a aplikacje VPN blokowane są w App Store.

Aktualnie problem z wyłączaniem się telefonu został już poprawiony i iPhone nie powinien się już wyłączać.

Coraz mniej krajów utrzymuje dyplomatyczne relacje z Tajwanem. W ostatnich dniach flaga Tajwanu zniknęła z kilku stron administracji Stanów Zjednoczonych. Nie można jednak nie wspomnieć o otwarciu nieoficjalnej ambasady jaką pełni Biuro Instytutu Amerykańskiego.

Jakiś czas temu tajwańska piosenkarka K-pop Chou Tzuyu wystąpiła, podczas show w Korei Południowej, z flagą Tajwanu. 16 letnia gwiazda straciła wszystkie koncerty w Chinach. Ostatecznie nagrała film, w którym przeprasza chińczyków za obrazę ich uczuć.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz