fbpx
Strona główna » CHtL partnerem Chinese-European Partnership for Development (CEPD)

CHtL partnerem Chinese-European Partnership for Development (CEPD)

przez Piotr Chodak

CHINY to LUBIĘ objęły patronatem medialnym Chinese-European Partnership for Development (CEPD). CEPD to unikalny projekt, który promuje współpracę między Europą a Chinami na płaszczyźnie gospodarczej oraz kulturowej.

Celem CEPD jest budowanie silnych chińsko-europejskich więzi na poziomie akademickim i biznesowym. Struktura przedsięwzięcia podzielona jest na trzy części. Pierwsza część to  międzynarodowa konferencja odbywającą się w lipcu 2016 roku, która zostanie poświęcona tematyce chińskiej kultury oraz relacji gospodarczych między Chinami a Europą. W dalszej części projektu,  zaplanowana został wizyta studentów z Chin w Polsce oraz analogiczny pobyt studentów z Polski w Chinach.

Projekt organizowany jest przez studentów z najlepszych uczelni w Polsce i Chinach: Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Hong Kong University of Science and Technology, Peking University oraz Sichuan University w Chengdu. Historia CEPD sięga 2010 roku. Przez 6 lat przedsięwzięcie stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów w środowisku akademickim w Warszawie.

Przedsięwzięcie Chinese-European Partnership for Development daje studentom możliwość kompleksowego wglądu w aktualną sytuację ekonomiczną oraz polityczną Chin, jak również Europy. Ponadto, projekt propaguje kulturę, tradycję, oraz historię obydwu regionów.

Strona internetowa: http://cepd.info/

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej