Strona główna » Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business – 3 edycja

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business – 3 edycja

przez Piotr Chodak

CHINY to LUBIĘ od samego początku patronują Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business. Jestem dumny z tego, że kolejna, trzecia edycja również będzie wpierana przez CHtL.

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business  to pełna nazwa studenckiego projektu, który od trzech lat wytycza nowe szlaki w relacjach polsko-chińskich. Co się pod nią kryje? Przede wszystkim ogromna pasja, ciężka praca i zaangażowanie młodych ludzi, którzy za cel postawili sobie zbudowanie mostu pomiędzy Warszawą a Pekinem. To innowacyjne przedsięwzięcie promuje polską kulturę i biznes w Państwie Środka, przełamując bariery kulturowe, geograficznie i językowe. Tegoroczna, trzecia już edycja zbliża się wielkimi krokami: część warszawska zaplanowana jest na maj 2016 roku, część pekińska na październik.

Baner III edycji Warsaw-Beijing Forum

Projekt narodził się w październiku 2013 roku na Uniwersytecie Warszawskim i od początku wzbudzał duże zainteresowanie. Przyciągnął uwagę partnerów takich jak Deloitte, DLA Piper, HSBC czy Polski Instytutu Spraw Międzynarodowych. Otrzymał też wsparcie finansowe od wielu przedsiębiorców, a rozgłos medialny zapewniły: Rzeczpospolita, TVP Warszawa, Kariera w Finansach, Equity Magazine. W jaki sposób inicjatywa tworzona praktycznie od zera zyskała tak dużą popularność w tak szybkim czasie? Jest to między innymi zasługa unikalnej formuły projektu. Warsaw- Beijing Forum składa się z dwóch tygodniowych konferencji. Pierwszy etap inicjatywy odbędzie się w dniach 18-25 maja 2016 r. w Warszawie. 15 studentów China University of Political Science and Law spędzi tydzień w stolicy Polski, aby uczestniczyć w wykładach, warsztatach oraz case studies. Spotkania te będą skupiały się wokół tematu przewodniego tegorocznej edycji – “The Eurasian Dream”. Specjaliści w swoich dziedzinach przybliżą studentom prawne i ekonomiczne aspekty współpracy między Europą a Azją i wynikające z nich szanse rozwoju dla Polski i Chin. Drugi etap projektu odbędzie się między 12-tym a 19-tym października 2016 r. w Chinach. 15 studentów warszawskich uczelni poleci do Pekinu, by wziąć udział w warsztatach oraz spotkaniach z chińskimi ekspertami. Różnorodna tematyka wykładów umożliwi polskim studentom zrozumienie chińskiej etykiety biznesowej oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Państwie Środka. Pobyt w Pekinie będzie dla nich doskonałą okazją do lepszego poznania gospodarki, prawa oraz kultury Chin.

Chiny to jedna z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się gospodarek świata, zatem budowanie trwałych relacji z tym państwem leży w szczególnym interesie Polski. Dlatego też celem projektu jest wykształcenie młodych ekspertów, którzy będą w stanie nawiązać kontakty z chińskimi kolegami, oraz z biznesmenami i naukowcami zza Wielkiego Muru. „Warsaw- Beijing Forum powstało mając na uwadze zmieniającą się sytuację geopolityczną, która charakteryzuje się wzrostem znaczenia Chin na arenie międzynarodowej. To bardzo ważne, aby Polska miała ekspertów rozumiejących specyfikę Państwa Środka, którzy umożliwią współpracę między naszymi krajami – a takich właśnie ludzi kształtuje Warsaw-Beijing Forum.”- mówi główny koordynator projektu, Krzysztof Florczyk.

Studenci z Chin i Polski już wkrótce po raz kolejny udowodnią, że dyskusje i spotkania poruszające tematy z zakresu prawa i gospodarki, mają szansę odbić się echem w kluczowych decyzjach kształtujących stosunki między naszymi krajami. Jak mówi chińskie przysłowie: „Każdy krok zostawia ślad; pracuj wytrwale, a osiągniesz postępy”. Wytrwałość i ambicja organizatorów Warsaw-Beijing Forum sprawiły, że prężna działalność projektu jest dziś fenomenem na skalę europejską i dumą Uniwersytetu Warszawskiego.

 Polecam zakładkę Partnerzy, gdzie można zobaczyć wszystkie wydarzenia, strony, które wspierane są przez CHINY to LUBIĘ. 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz