Strona główna » Czerwona ziemia w Yunnanie

Czerwona ziemia w Yunnanie

przez An Anna Kang

Miejsce zwie się Dōngchuān, 东川 i znajduje się w północno-wschodniej części prowincji Yunnan, na wysokości 1800 a 2600 m. Hong tǔdì (红 土地), zwane także Lexiaguo lub Luoxiaoguo (落霞 沟) leży 220 km na północ od Kunmingu. Obszary wiejskie miasta Dongchuan znajdują się w pobliżu granicy z prowincją Syczuan, na ośnieżonych górskich zboczach Jiaozi (轿子雪山, 4247m).

Podobno istnienie wioski było nieznane światu zewnętrznemu aż do połowy lat 90-tych ubiegłego wieku. Wówczas to pewien chiński fotograf przypadkowo odkrył to miejsce. Legenda głosi, że niniejszy fotograf utrzymywał lokalizację długo w tajemnicy i kontynuował wykonywanie fotografii.

Ziemia ta jest czerwona, uprawne pola rozciągają się w nieskończoność za horyzont. Przez cały rok wzgórza ofiarowują niepowtarzalny barwny widok.

y2

W maju i w listopadzie najpiękniej wyglądają zbocza. Wiosną zakwita kukurydza i rzepak a jesienią w czerwonej glebie rolnik wykopuje ziemniaki. Wtedy na drogach spotkać można małe konne wozy z zebranymi warzywami.

y3

y4

Nie ma tutaj turystów, może tylko nieliczni chińscy amatorzy fotografii przyjeżdżają na 2 dni aby pochwalić się swoim zamożnym znajomym, że tu byli.

y5

Samochodów jak na lekarstwo. Tylko 2-3 autobusy dziennie przejeżdżają asfaltową drogą w nienagannym stanie, częściej uczęszczaną przez miejscowe pojazdy jakimi są wozy konne. Na tych prawie polnych dróżkach spotyka się woły, kozy i małe koniki, które w pocie czoła wiozą płody rolne.

y6

Tylko w okresie „Święta Wiosny” jest zimno, zdarza się, że pada nawet śnieg. Deszcz pada tutaj rzadko. 1000 letnie drzewo ulokowało się na wyżynach wioski, aby wszystkim przynosić szczęście.

Mieszkają tutaj wyłącznie dominujący Chińczycy Han. Mieszkańcy wioski to ludzie pracowici, skromni i życzliwi, godni szacunku i podziwu. Cudownie tutaj zwłaszcza wiosną, gdy przyroda budzi się do życia. Gdy słońce wstydliwie ogrzewa ten ceglasty kolor ziemi.

y7

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz