Strona główna » Diament ze smogu – trwają testy

Diament ze smogu – trwają testy

przez Piotr Chodak

W Pekinie rozpoczęto testy Wieży Roosengaarda Wolnej od Smogu. To 7 metrowy oczyszczacz powietrza zaprojektowany przez holenderskiego artystę Daan Roosegaarde. To nowatorskie rozwiązanie będzie wystawiane w całych Chinach w celu promowania redukcji smogu.

Wieża jest w stanie oczyścić 30 000 m3 powietrza na godzinę. Zgromadzone w niej cząsteczki smogu kompresowane są w celu stworzenia diamentu. Co istotne, aż 75% najniebezpieczniejszych cząstek PM 2.5 i PM 10 wychwytywanych są przez nowy wynalazek.
Liu Guozheng, sekretarz generalny Chińskiego Forum Dziennikarzy piszących o środowisku naturalnym zaznacza, że Wieża Roosengaarda nie może wszystkich wyręczyć. Kluczem do zmniejszenia smogu są ograniczenia w emisji dwutlenku węgla, dostosowanie struktur przemysłowych oraz kontrola spalin.
Mimo wszystko innowacyjne rozwiązanie holenderskiego artysty może skutecznie i natychmiastowo łagodzić skutki smogu w miejscach publicznych

Diament ze smogu - People's Daily

Diament ze smogu – People’s Daily

Wieża Roosengaarda - People's Daily

Wieża Roosengaarda – People’s Daily

Zobaczymy co przyniosą najbliższe lata, ale jak widać, mamy kolejny dowód na to, że Chińczycy świadomi są aktualnej sytuacji i zagrożeń wynikających z niedbania o ochronę środowiska. Chiny przechodzą z państwa – fabryki i zmieniają swoje oblicze. Jak wiele lat temu Europa zatruwała rzeki i powietrze i skutecznie zaczęła walczyć i wciąż walczy o czyste powietrze, tak tym razem czas na Państwo Środka. Trzymam kciuki!

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz